HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

“Zehir Santraline Avukatlığı Bırak Çarşambalı Çiftçinin Derdine Bak!”

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’ın Çarşamba’ya ve Çarşambalı’ya sahip çıkmadığını belirterek, “Sayın Vekil zehir santralinin avukatlığını yapıyor da neden selde zarar gören Çarşambalı’ya sahip çıkmadı?” diyerek tepki gösterdi.

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, “28 Ekim 2019 Pazartesi günü Ak Parti Çarşamba İlçe İstişare Toplantısı’nda söz alarak Biyokütle Santraline hayır diyenler için GEZİZEKALI yaftasını kendisine oy veren halkına söylemekten hicap duymayan Sayın Vekil Çarşamba, Ayvacık, Terme, Salıpazarı ilçelerinde meydana gelen sel felaketinden sonra paçaları sıvayıp poz vermeye benzemiyor bu işler. Çarşamba Ovası’nda, Terme ilçemiz ile birlikte 2 kez sele maruz kalan çiftçilerimize hangi desteği sağladınız önce buna bir cevap vermeliydiniz.  Binlerce çiftçi, hasadını, alamadan fasulyesini, kavununu, karpuzunu, biberini, patlıcanını, domatesini sular altında bırakmışken kaç tane Çarşambalı çiftçinin derdine derman oldunuz. Fotoğraftan da anlaşılacağı üzere benimde eşlik ettiğim Kürtün köyünden araçlarınızın bile geçemeyeceği şekilde sular altında kalan çiftçiye sahip çıkmak varken zehir santralinin avukatlığını yapmak önce size oy vermiş olan Samsun halkına hakaret değil midir?

Haziran ayındaki selden dolayı eski parayla Terme ilçemize 5 trilyon, 22 Ağustos’taki selde yine Terme ilçemize 4 trilyon 400 milyar, Salıpazarı ilçemize 2 trilyon 800 milyar, Ayvacık ilçemize doludan dolayı 300 milyar lira devletimiz hasar ödemesi yaparken sizler Çarşamba’ya neden zehir santraline çıktığınızın onda biri kadar sahip çıkıp Çarşambalı çiftçinin hakkını savunmadınız? Savunduysanız neden Çarşamba ilçemize bir kuruş ödenek gönderilmedi” şeklinde konuştu.

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’ın Kürtün Mahallesi’nde yaptığı şu açıklama ile sözlerine son verdi:

“YARALAR SARILACAKTIR

Tarımda oluşan çiftçimizin hasar ziyan tespitleri, sigortası olan çiftçilerimizi harekete geçirerek raporlamalarını mağduriyet yaşamamaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bölgemizde doğal bir afet yaşanmıştır. Devletimiz bütün imkanlarını seferber etmiştir yaralar en kısa sürede sarılacaktır.  Sel ve su baskınından zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim daha büyük felaketlerden korusun.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ