HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Yürükcü Güven Tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Çarşamba İlçe Başkanlığı’nın 37. Olağan Genel Kurulu’nda kullanılan 219 oyun 155’ini alan mevcut ilçe başkanı İlhan Yürükcü, güven tazeledi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Çarşamba İlçe Başkanlığı’nın 37. Olağan Genel Kurulu’nda 232 delegeden 216’sı oy kullanırken 3 oyun geçersiz sayıldığı seçimde 155 oy alan mevcut ilçe başkanı İlhan Yürükcü seçilerek güven tazeledi.

Genel kurulun açılış konuşmasını gerçekleştiren CHP Çarşamba İlçe Başkanı ve Başkan Adayı İlhan Yürükcü, “Öncelikle genel kurulumuza hoş geldiniz. AKP’nin bu gidişatına dur diyebilmek için benim gibi düşünen arkadaş ve dostlarımla toplumun sorunlarını insanlarımıza anlatmak ve parti teşkilatının işlevsel görevlerini yerine getirmek için ilçe başkanlığına bir dönem daha arkadaşlarımla aday olduk. Bundan önceki dönemde yönetimimizle iki seçim yaşadık ve partimizin en iyi sonuçla seçimlerden ayrılması için çalıştık. Son yerel seçimlerde partimizin oyunu artırdık. Bu sadece benim ve yönetimimin değil, Çarşamba’da CHP’ye gönül vermiş herkesin başarısıdır. Bugün seçim ne olursa olsun aday arkadaşımızla birlikte buradan hep birlikte el ele çıkacağız. Ben kongremizin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Yürükcü’nün ardından söz alan CHP Çarşamba İlçe Başkan Adayı Süleyman Bilici ise şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nde daha önce sizlerin vermiş olduğu destek ile 3 yıl boyunca ilçe başkanlığı yaptım. Görev yaptığım süre boyunca yanlışları çekinmeden her platformda açıkça söyledim. Cumhuriyet Halk Partisi’ni sizlerin de desteğiyle iktidara taşımak için durmaksızın çalışacağım. Partimiz adına öz eleştiri yapmam gerekirse 31 Mart Yerel Seçimleri’nde ittifak ortağı olmasına rağmen ancak 12 binden biraz fazla oy aldı ve bir meclis üyesi var. Bunun böyle olmaması gerekirdi. Bu kongrenin sonucunda birlik, beraberlik kazanacak, sevgi kazanacak, saygı kazanacak, en önemlisi Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak. Bizlerin mücadelesi adaletsizliğe karşıdır, Anayasa’yı ayaklarının altına alanlara karşıdır. Bizim mücadelemiz bireysel değil bu ülke içindir. Kongremizin öncelikle ilçemize ardından tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Son olarak söz alan CHP Samsun İl Eski Başkanı Tufan Akcagöz, “Son dönemde partimizin teşkilatlarında idarecilerimiz büyük badireler yaşıyor. Ülkemizi 17 yıldır yöneten bir siyasi iktidar var, bugün insanlar siyanürle intihar ediyor. Kızının bursunu ödeyemediği için canına kıyan babalar var. Bugün asgari ücret insanlara yakışır konuma gelsin diye mücadele eden sadece Cumhuriyet Halk Partisi var. Bugün bütün kötüler birbirine düştü. Halkbankası’nı sen mi dolandırdın, ben mi dolandırdım kavgasına düştüler. Parti olarak aday belirlemede yanlış bir politika izleniyor, bunun değiştirilmesi ve iktidar yürüyüşünün başlaması gerekiyor. Ben bu duygularla kongrenin Çarşambamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

37. Olağan Kongrede CHP Çarşamba İlçe Başkanı seçilerek güven tazeleyen İlhan Yürükcü’nün yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

“Engin Akkuş, Sezai Ayan, Gülsüm Aydemir, İhsan Aydın, Bilgehan Bakır, Muazzam Can, Murat Çubukçu, Ahmet Erbaş, Nebahattin Erdem, Yusuf Gençtomurcuk, Nedim Karakütük, Bekir Kılıç, Hatice Semiz, Cihan Sonkaya, Hatice Türkmeneri ve Adem Yalçınkaya.”

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ