HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Yılmazlar Birbirine Girdi!

Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, Akbank’a olan borcunun işadamı Mithat Yılmaz’a satılmasının ardından banka ve Mithat Yılmaz’ı mahkemeye verdi.

Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, iddiaya göre Akbank’a olan kredi borçlarının BDDK’da yazılı olan ‘kişiye borç satmak yasaktır’ kuralına rağmen 46 milyon 123 bin liralık borcunun ortağı Mithat Yılmaz’a 27 milyon 670 bin liraya ortağı Mithat Yılmaz’a satılmasından dolayı banka ve Mithat Yılmaz’ı mahkemeye verdi.

İŞLERİME ÇOMAK SOKMAYA ÇALIŞIYOR

Tüm bankalarla anlaşmaya gitmek isterken böyle bir durum yaşandığına dikkat çeken Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz, “Mithat Yılmaz, bütün işlerime çomak sokmaya çalışıyor. Diğer bankalara olan kredilerime bile teklif veriyor. Onlarca ipoteğim bu adam yüzünden satıldı. Ayrıca 16 milyon lira civarında bir alacağı olduğunu da iddia ediyor. Bu, bana yapılan bir oyundur, kumpastır. Bu şahsın amacı, para kazanmaktan ziyade beni krize ve iflasa sürüklemektir. Çünkü, hakkında ortalık nedeniyle dava açmıştım” şeklinde konuştu.

YASAK OLMASINA RAĞMEN SATILDI!

BDDK’da ‘kişiye borç satmak yasaktır’ kuralına rağmen borcunun kişiye satıldığını dile getiren Kazım Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Açıkçası aramda hüsumet bulunan birine böyle bir dosyayı satmaları, temlik etmeleri inanılır gibi değl. Biz ülkemizde, bankalarımıza güvenemeyeceksek kime güveneceğiz. Tüm yazışmalar bende kayıtlı. Dava sürecine başlıyorum. Hem Mithat Yılmaz hem de Akbank ile mahkemede görüşeceğiz.”

Haber: Yaşar KARAMAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kaaaaazim yilmaz dedi ki:

    Mithat Yılmaz helal olsun sana. Adam parayı basmış satın almış bundan normal ne var. Sende yapıyordun bu işleri şimdi niye kızıyorsun mithat beye. Sende onlarca kişinin isiyle aşıyla ekmeğiyle oynamadinmi ? Yasattiklarini yaşamadan olmezmis insan. Eeeeee daha dur bunlar bslangic kaaaaazim efendi.sen daha neler yaşayacaksın yaptıklarını düşün kaaaaazim efendi.neler yasattiysan yaşayacaksın sen dur bir dur

BİR YORUM YAZ