HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Yılmaz’dan Gaziler Günü Mesajı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından ‘Gazilik’ unvanı ile ‘Mareşallik’ rütbesinin verilmesinin 99. yılını ve cennet vatanımız, bayrağımız için büyük kahramanlıklar gösteren gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutlamanın büyük heyecanını yaşıyoruz.

Ülkemiz tarih boyunca bayrağı, toprağı için çok büyük mücadeleler vermiştir. Şehitlerimiz ve gazilerimize her birimizin büyük minnet ile şükran borcu vardır. Onların gösterdiği büyük fedakarlıklar sayesinde bayrağımız dalgalanmakta, hepimiz huzur ve güven içerisinde özgürce yaşamaktayız.

‘Vatan ve Bayrak’ söz konusu olunca ayrımsız kenetlenen, canını vermekten çekinmeyen, her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olan eşsiz bir milletiz.

Şehitlerimiz, gazilerimiz şanlı tarihimizin en önemli değerlerindendir. Büyük destanlar yazan yiğitlerimiz Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda düşmana, terörle mücadelede, 15 Temmuz’da hainlere fırsat vermemiştir.

Gazilerimiz ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunması, bizlerin huzur ve güven içinde yaşaması için canı pahasına mücadele etmiş, sonunda bu çok değerli mertebeye ulaşmışlardır. Minnet ve şükranla hep yad ettiğimiz şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz hepimize emanettir. Gazilerimizi her daim anıyor ve gönülden yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere,  şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyor, kahraman gazilerimize ve değerli ailelerine sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ