HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Yılmaz İçin Şok İddia! Mal Varlığını Kaçırdı!

Çarşamba ilçesinde Cemal Baylan isimli bir vatandaş Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz’ın bankalara olan borçları nedeniyle kendisi de içerisinde olmak üzere yaklaşık 10 kişiye işletmeler kurdurarak mal varlığını kaçırdığını iddia etti.

Cemal Baylan isimli vatandaş Haşim Yapı Market sahibi oğlu Haşim Baylan’ın işleri bozulduğu dönemde Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı iş adamı Kazım Yılmaz ile görüştüklerini ve Yılmaz’ın oğlu Haşim Baylan’ın borçlarını ödemesinde yardımcı olacağını söyleyerek Yılmaz’ın bankalara olan borçları nedeniyle kendi mal varlığını kaçırmak için kendilerini kullandığını ve sonrasında oğlunun mal varlığını ele geçirdiğini iddia etti.

Haber sitemizin bürosunu ziyaret ederek Kazım Yılmaz ile alakalı önemli açıklamalar yapan Cemal Baylan, “2019 yılında oğlumun işleri bozulduğunda Kazım Yılmaz ile görüştük. Hatta kendisi köydeki evimize gelerek oğlumun borçlarını ödemesi için yardımcı olacağını söyledi. O dönemde de bana bir fındık, ceviz alımı ile alakalı olarak firma kurdurarak hesabıma 7 milyon lira yatırdı. Bankaya Yılmaz’ın bir çalışanı ile iki valiz içerisinde parayı bankaya götürüp yatırdık. Sonrasında benim imzam bile olmadan bankadan parayı çektiler. Bunu zaman zaman yine yaptılar. Hatta 984 bin liralık hesabıma yatırılan paranın dekontu da hala duruyor. Kazım Yılmaz, o dönemde benim gibi yaklaşık 10 kişiye aynı şekilde firma kurdurdu. Ben şoförlük yapan adamın ben 7 milyonu hiçbir arada görmedim, ancak Kazım Yılmaz oğlumu kurtaracağını söylediği için buna yardım ettim. Bunun yanında kendi üzerine olan gayrimenkulleri de başkalarının üzerine göstererek tanıdıklarımızı da oralarda kiracı gibi gösterdi. Benim halamın oğlunu da bir dairesinde kiracı olarak gösterdi ve ‘oraya 2-3 kere git kiracı gibi görün’ dedi. Kazım Yılmaz, mal varlığını bu şekilde kaçırırken, oğlumun dükkanının 20 gün içerisinde satılmasını sağladı, ancak oğlumun da Samsun’da dairelerine, Çarşamba’da da 3 daire iki dükkanına el koydu. Benim de arabamı kaçırdı. Benim İş Bankası’na 240 bin lira borcum vardı. O zaman aracımı kaçırmasaydı aracımı satar borcumu öderdim. Şimdi o borç 450-500 bin lira oldu. Aracımın üzerinde de haciz olduğu için kendi üzerine alamadı ve benimde sürekli baskı yapmam sonucu birkaç gün önce aracımı geri gönderdi” iddiasında bulundu.

Kazım Yılmaz’ın daha öncede bu şekilde tüccarları mağdur ettiğini, iflas etmelerine neden olduğunu söyleyen Baylan, Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz’ın mal varlıklarını geri vermek için de kendilerinden 1 milyon 900 bin lira istediğini de iddia etti.

Konu ile alakalı olarak Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz’a ulaşma çabalarımız ise sonuç vermedi.

Haber Merkezi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ