HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

“Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Çarşamba Buluşması” Gerçekleştirildi

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini sürdüren TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde Çarşamba Ticaret Borsası M.Rifat Hisarcıklıoğlu Konferans Salonu’nda “Türkiye’nin Girişimci Kadın Gücü Çarşamba Buluşması” gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Çarşamba TSO Başkanı Ahmet Yılmaz, “Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası olarak Çarşamba Belediyesi ile işbirliği içerisinde Organize Sanayi Bölgesi’ni Çarşamba’ya kazandırmak adına gerekli adımları attık ve inşallah 2020 yatırım programına alınırsa kısa zamanda da altyapı çalışmalarını gerçekleştireceğiz ve birkaç yıl içerisinde içinde burada bulunan kadın girişimcilerimizin de olduğu, yüzlerce, binlerce insanın çalıştığı fabrikalar göreceğiz.

Bunun yanı sıra Çarşamba Belediyesi ile Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası ve Ticaret Borsası işbirliğinde Çarşamba’da ‘Tekstilkent’ projesini gerçekleştireceğiz. Bu proje ile de kadınların çalışacağı ve yaklaşık 4 bin kişinin çalışacağı bir proje hayata geçmiş olacak. Ben bu çalışmada gösterdiği özverili çalışması nedeniyle de Çarşamba Belediye Başkanımız Sayın Halit Doğan’a teşekkür ediyorum. Bugün kadın girişimcilik adına gerçekleştirilen konferansımıza da katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz’ın ardından söz alan TOBB Samsun Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Mihriban Akyüz ise şunları söyledi:

“Ülkemiz nüfusunun neredeyse yarısını kadınlarımız oluştururken, iş gücüne katılım da kadın sayısı yüzde 30 civarında ve bu oldukça düşük bir rakam. Ekonominin, girişimciliğin ülkelerin gücünü tayin ettiği bu düzende bu sorumluluğu sadece erkeklere bırakamayız. İşte bu yüzden kadının ekonomiye katılımına duyarsız kalmamamız çok önemlidir. Bizlerde bu amaç doğrultusunda 12 seneden beri kadınların ekonomiye katılımı adına motivasyon sağlamaya çalışıyoruz. Bu ülkenin kadınları bu ülke Kurtuluş Savaşı’nı verirken cephedeydi, şimdi de kadınlarımızın ekonomide aktif rol oynaması gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle de bu konferansları düzenliyoruz.”

Konuşmaların ardından Marka Danışmanı Banu Samancı, Uzman Klinik Psikolog Utku Türkmeneri ve Uzman Psikolojik Danışman Buket Bayındır, kadınların ekonomide gerçekleştirebilecekleri girişimler, yapılabilecek çalışmalar, markalaşma adına atılabilecek adımlar, kadınların ekonomik hayatta rol alırken yaşayabilecekleri zorluklar ve zorlukların üstesinden gelme yolları hakkında konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Programa Çarşamba TSO Başkanı Ahmet Yılmaz, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, CHP Çarşamba İlçe Başkanı İlhan Yürükcü ve çok sayıda kadın katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ