HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

“Suni Çözüm Stratejileri Günü Geçirmeye Yönelik Sonuçlar Dahi Vermemiştir”

İyi Parti Çarşamba İlçe Başkanı Turhan Yazıcı, AK Parti tarafından pandemi sürecinde yürütülen politikaların sonuca ulaşamadığını dile getirerek “Suni çözüm stratejileri günü geçirmeye yönelik sonuçları dahi vermemiştir” dedi.

Pandemi süreci ile ilgili açıklama yapan İyi Parti Çarşamba İlçe Başkanı Turhan Yazıcı, “Pandemi sürecinin tekrar riskli boyutlara gelmesiyle birlikte ülkemizde sansürlenmeye çalışılan ekonomik darboğaz şiddetini daha da hissettirmeye başlamıştır.

Ak Parti iktidarının 18 yıllık getirisiyle birlikte zirve yapan nepotizm devlet yönetme ciddiyetinin kaybolmasına vesile oldu. Bununla birlikte devlet yönetiminin yapı taşı olan bakanlıklarda yapılan görevlendirmeler, ucu vatandaşın gündelik hayatına kadar etki edecek sonuçlar doğurmuştur.

Makyajlanan israflar, sansürlenen yolsuzluklar ülke ekonomisinin dengelerini alt üst etmiş ve Damat Bakanın göreve gelmesiyle beraber oluşan beceriksiz politikalar yumağı ekonomik krizin üçüncü sacayağını oluşturmuştur.

Yüzyılın belası olarak nitelendirebileceğimiz Covid-19 salgınının ülkemizde ilk görüldüğü günden itibaren önerilerimize ve uyarılarımıza kulak asmayan ve asmamakta ısrar eden Ak Parti hükümetinin ortaya koyduğu çalışmalar problemi çözüme kavuşturmayarak, problemi nüksedecek bir döngüye hapsetmiştir.

Ekonomideki tahribata dolgu yapabilmek ümidiyle turizm sektörünün canlanması adına atılan plansız adımlar başarıya ulaşamamış, suni çözüm stratejileri günü geçirmeye yönelik sonuçlar dahi vermemiştir.

Hükümetin açıkladığı destek paketlerinin akıbeti havada uçan birer söz olarak kalarak, özellikle küçük esnaf kaderine terkedilmiştir. Her geçen gün Çarşambalı hemşehrilerimiz tarafından bizlere iletilen sorunların ana başlığı özellikle küçük esnaflarımızın iflasın eşiğine geldiği yönündedir.

Ak Parti hükümetinin ortaya koyduğu çözüm önerileri küçük esnafın değil nefes almasına, suni teneffüs yapmasına bile imkan sunmamıştır.

Küçük esnaflarımızın karşı karşıya olduğu bu gerçekler ortadayken özellikle ilçemiz genelinde büyük sermaye gruplarına ait marketler zincirlerinin şube sayılarındaki artış küçük esnafımıza başka büyük bir darbe vurmaktadır.

Özellikle mahalle bakkalları, mahalle manavları, büfeler bu gelişmelerden büyük ölçüde zarar görmektedir.

Yöneticilerimizin küçük esnaflarımıza can suyu dahi verememesiyle birlikte piyasadaki rekabet gücünün her geçen gün büyük market zincirleri karşısında erimesi yakın gelecekte küçük esnaflarımızın birer birer iflasına neden olacaktır.

İYİ Parti Çarşamba İlçe Başkanlığı olarak buradan yöneticilerimize çağrımızdır;

Büyük sermaye karşısında rekabet gücü zaten zayıf olan küçük esnafımız pandemi koşullarıyla birlikte derinleşen ekonomik kriz nedeniyle can çekişmektedir.

Yöneticilerimizin öncelikli olarak küçük esnafımızı destekleyici önlemler alması, küçük esnafımızın rekabet gücünü artıracak düzenlemeler yapması ve acil olarak küçük esnafımıza yönelik ciddi ve kayda değer destekler sunmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ