HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

“Sanayicimizin Desteklenmesi Son Derece Önemlidir”

Saadet Partisi Çarşamba İlçe Başkan Yardımcısı ve Ekonomik İşler Başkanı Mehmet İsmail Şen, ekonomi ile ilgili açıklamada bulunurken, “Üretmeyen parasını betona gömen bir ekonomi kendisini toparlayamaz. Bu sebeple sanayicimizin desteklenmesi son derece önemlidir” dedi.

Saadet Partisi Çarşamba İlçe Başkan Yardımcısı ve Ekonomik İşler Başkanı Mehmet İsmail Şen, ekonomi ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Türkiye’de ekonomik problemlerin görmezden gelindiğini ve suni gündemler ile de bu durum kamufle edilmek istenmektedir. Son dönemde yaşanan intihar vakalarının düşündürücü ve üzücü.

Bu günlerde mecliste bütçe görüşmeleri dönemsel olarak hız kazandı. Enflasyonun tek haneye düştü deniliyor düşmesinin ülke sorunlarını çözmede yeterli olmadığını çarşı, pazar fiyatlarının vatandaşı zora soktuğunu yaşıyor ve görüyoruz.

Türkiye’nin üretimle güçleneceğine inanıyoruz ve Milli Görüş iktidarlarında üretim, sanayileşme hep önceliğimiz olmuştur. İktidar, ekonominin güçlenmesini istiyorsa yollar, havalimanları, tüp geçitler, köprüler ve binalara harcadığı enerjiden fazlasını üretimi öncelik haline getirmeli. Üretim, ülkenin bir numaralı meselesi olmalı.

Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nun vurguladığı, üretmeyen parasını betona gömen bir ekonomi kendisini toparlayamaz. Bu sebeple sanayicimizin desteklenmesi son derece önemlidir. Kaynakların üretime dönük yatırımlara aktarılması yoluyla sanayicimizin gelişmesini sağlamak en öncelikli vazife olmalıdır. Ve biliyoruz ki sanayicilerimiz ekonomi çarkının itici gücüdür. İnanıyoruz ki sanayicilerimizle el ele verecek ve ekonomimizi ayağa kalkar.

2020 Bütçe görüşmeleri sırasında Ekonomi Bakanı Berat Albayrak, enflasyon rakamlarının %4’e kadar ineceğini iddia ediyor. İnanıyorum ki; bu iktidar iş başında kalırsa, üç sene sonra enflasyon %4’e kadar iner. Çünkü rakamlarla oynamak iktidarın elinde! Ekonomimizin sorunu; vatandaşın cebinde, mutfağında ne hissettiğidir. İktidarın açıkladığı rakamlar milletin umurunda değil, insanımız geçim derdinde! İktidar bilmeli ki; enflasyonun piyasaya yansıması fiyat artışlarıdır. Enflasyon düşmüş diyorsunuz, millet çarşıya/pazara gidiyor, fiyatların arttığını görüyor. Bu çelişki ile ekonominin düzelmesi mümkün değildir. İktidarın enflasyon hedefinden anlıyoruz ki; enflasyon rakamları ile çarşı/pazarda yaşanan pahalılık arasındaki çelişki devam edecek! İktidarın bu açıklamaları ve ekonomi zihniyeti adeta milletle dalga geçmek manasına geliyor!

Son olarak, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: “Merkez Bankası ve kamu bankaları tarihin en büyük kârını açıklayacak” diyor. Gülermisin ağlarmısın. Evlere şenlik bir açıklama! Faizci kapitalist sermayedarların kazanıp, halkın sömürülmesine sevinen bir zihniyetin dışa vurumu! Yeni TÜRKİYE diyorlardı! Bu galiba! #ÇARESİZDEĞİLSİNİZ Tıpkı 1996″da olduğu gibi yemeyen yedirmeyen, çalmayan çaldırmayan, Havuz sistemi, denk bütçe, adil paylaşım! #ÇARESAADET.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ