HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Samsun Valisi Dağlı, Jandarma Teşkilatı’nın 182. Kuruluş Yıldönümünü kutladı

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı,  Türk Jandarma Teşkilatı’nın 182’inci Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Dağlı mesajında, “Kamu düzeninin korunması, emniyet ve asayişin sağlanması ile toplumun huzur ve güveninin korunmasında büyük bir özveriyle görev yapan Türk Jandarma Teşkilatı’nın 182. Kuruluş Yıl Dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Uzun bir geçmiş ve köklü bir tarihi birikime sahip olan Jandarma Teşkilatımız, kıymetli mensuplarının, vatanımızın birlik ve bütünlüğü uğruna yaşamın her anında mesai mefhumu gözetmeksizin ortaya koyduğu gayretli çalışmaları milletimizin gönlünde yer etmeyi başarmıştır.Gücünü hukuk düzeninden alan kanun ordusu Jandarmamızın, imkân ve kabiliyetleri, birçok alanda uzmanlaşmış teknik personeli ve kurum içi disiplin anlayışı her türlü takdirin üzerindedir.

Terörle mücadelede yıllardır büyük bir başarı ve azmin örneği olan Türk Jandarması, kutsal vatan topraklarında aziz milletimizin huzuru ve devletin bekası için gerektiğinde hayatını ortaya koymaktan çekinmemiştir.

Bir yılı aşkın süredir etkisi devam eden koronavirüs salgınıyla mücadelede de tarihi bir sorumluluk üstlenen Jandarma Teşkilatımız, vatandaşlarımızın sağlığı ve ülkemizin selameti için etkin bir mücadele yürüterek her türlü tedbiri almış ve almaya devam etmektedir.

Bu vesileyle, Jandarma Teşkilatı’mızın kuruluşunun 182. yıl dönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Jandarma Teşkilatımızın değerli mensuplarına sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat diliyorum” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ