HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Samsun Valiliğinden “Sosyal Medyada Yabancı Düşmanlığı” Açıklaması

 Valilikten, Samsun’da sosyal medya üzerinden kamuoyuna nefret tohumları ekerek yabancı düşmanlığı konusunda faaliyet yürüten kişilerin tespit edildiğini bildirildi.

Samsun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde Samsun’da yaşamakta olan yabancılarla ilgili geçmiş tarihli bazı haberlerin güncel haber gibi yeniden yansıtıldığı, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Bu paylaşımlarla halkın hassas duygularını istismar ederek algı operasyonu yapılmaya çalışıldığına işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bahse konu olay,  2 Temmuz 2017 tarihinde  Atakum sahilinde meydana gelmiştir.  Polisin ilk müdahalesi ile olayı gerçekleştirdiği iddia edilen şahısların cep telefonlarında yapılan incelemelerde herhangi bir fotoğraf veya görüntüye rastlanılmamıştır. Olaya müdahale eden görevliler kanunlar çerçevesinde yetkilerini kullanmış, suçluları korur mahiyette bir tutum ve davranışları olmamıştır. Bu kapsamda sosyal medya üzerinden kamuoyuna nefret tohumları ekerek yabancı düşmanlığı konusunda faaliyet yürüten kişilerin tespiti yapılmıştır. Halkımız aslı olmayan bu ve benzeri haberlere itibar etmemelidir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ