HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Samsun Memur-Sen’den Mısır’daki İdamlara Tepki!

Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız, çeşitli sendika temsilcilerinin de katılımıyla temsilcilik binasında düzenlediği basın açıklamasında Mısır’daki idamlara tepki gösterdi.

Mısır zindanlarında her an idam edilmeyi bekleyen 600 kişi olduğunu ifade eden Yıldız, “Cunta yargısı daha geçen eylül ayında aralarında Muhammed Biltaci’nin de bulunduğu 75 kişiyi daha idama mahkum etti. İdam kararlarını tüm dünyanın gözleri önünde sessiz sedasız uygulayan Sisi cuntası bu kadar ölümlere rağmen kana doymuyor. Geçtiğimiz günlerde de 9 genç cunta tarafından haksız yere idam edildi.” diye konuştu.

Yıldız, şöyle devam etti:

“Sisi cuntası, arkasına aldığı emperyalist ülkelerin doğrudan, insanlığın sessizliğinin dolaylı desteği ile her gün yeni idamlar gerçekleştiriyor, yeni barbarlıklara imza atıyor. BM’nin idamları durdurma çağrıları boşlukta yankılanıp sönüyor. İdam edilenlerin ahları arş-ı alaya ulaşırken, ailelerinin gözyaşları insanlığımızı boğuyor. Sisi’nin destekçilerinin idamları görmezden gelmesi şöyle dursun aksine terörle mücadele yalanıyla desteklediği bir vasatı yaşıyoruz.”

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ