HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Şahin; ‘Kahramanlık Ruhumuzda Var!’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Polis Okulu ziyaretinde duygu yüklü bir konuşmaya imza attı

Cumhur İttifakı’nın AK Parti’den Atakum Belediye Başkan Adayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Çakırlar Yalı Mahallesi’ndeki Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu’nu ziyaret etti. Zihni Şahin, yaptığı duygu yüklü konuşmada, “Bu milletin ruhunda kahramanlık geni var. Vatan söz konusu olduğunda şehadet bizim için önemli değil” dedi.

POLİS ADAYLARIYLA BULUŞTULAR
Başkan Zihni Şahin, Cumhur İttifakı’nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir ile birlikte Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu’nu ziyaret etti. Polis MYO Okul Müdürü Ogün Şahin ve diğer yöneticiler tarafından karşılanan Zihni Şahin ve Mustafa Demir, daha sonra eğitimlerini sürdüren polis adaylarıyla bir araya geldi.

‘SİZ VARKEN GÖZÜMÜZ ARKADA OLMAZ’
Okulun kantininde gerçekleştirilen buluşmada Başkan Zihni Şahin, polis adaylarına hitap etti. Sözlerine, “Sizler var oldukça, sizin gibi vatana millete kendini feda ecek nesiller var oldukça bizim gözümüz arkada olmaz” diyerek başlayan Zihni Şahin, şunları söyledi:

“Güneydoğu’da her gün şehit verdiğimiz, sokak çatışmalarının yoğun yaşandığı o günlerde Özel Harekat’a eleman alımı yapılacaktı. Duyurunun yapılmasının ardından kısa sürede 280 bin gencimiz Özel Harekat Polisi olmak için başvurdu. Eskiler, gençlerin ufak tefek olumsuz hareketlerine bakınca, ‘bu nesilden bir şey olmaz’ derler ya. İşte bu başvuru miktarı bizim gençlerimizin vatan söz konusu olduğunda nasıl şehadeti göze aldıklarını gösterdi.

‘280 BİN GENÇ VATAN İÇİN ÖNE ÇIKTI…’
Böylesi bir ortamda 280 bin gencimizin vatan savunması için öne çıkması, Türk milletinin ruhunda kahramanlık olduğunu bir kez daha gösterdi. O gün kendi adıma bir kez daha, ‘Bu gençlerimiz varken bu millete bir şey olmaz’ şeklindeki inancım bir kez daha arttı. Bu duygular içerisinde sizlere okul hayatınızda başarı diliyorum. Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ