HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Özkefeli: “Son Kasıma kadar yılmaz bekçileriz”

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

“ATA’mızı, manevi varlığının aramızdan ayrılışının 81. yılında saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz. Ey Büyük Atam! Fikirlerinin ve eserlerinin son Kasıma kadar yılmaz bekçileriyiz” diyen Başkan Özkefeli yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk; 20. yüzyılın en büyük lideri, Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin başkomutanı, tam bağımsız, demokratik, parlamenter, çağdaş ve laik Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur. Türk milletinin Ata’sı, Dünya barışının öncüsü, 57 yıllık yaşamı boyunca milletinin bağımsızlığı ve ülkesinin aydınlık geleceği için mücadele vermiş eşsiz liderdir. Geçmişimiz ve geleceğimiz. Tek ve ebedi liderimiz, başkomutanımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bedensel varlığının aramızdan ayrılışının bugün 81. Yılında onu daha bir saygıyla, minnetle, sevgiyle anıyoruz”.
Varlığını ve yarınlarını kimlere borçlu olduğunu unutmayanlar için; Atatürkçü Düşünmek ve yaşamak, Atatürkçü olmak bir onurdur. Tam bağımsızlık, özgürlük ve ulusal egemenlik temelinde geleceğe yürümek erdemdir. Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun şubesi olarak; Ata’mızın bizlere bıraktığı evrensel değerleri ve Onun devrimlerini korumaya, Onun gösterdiği aydınlık yolda gururla ve azimle, yılmadan ilerlemeye kararlıyız”.

“Tarihsel gerçekleri silmeye çalışıp, yalan-dolanla ona saldırmaya çalışanlara bir kere daha sesleniyoruz; Atatürk’ün ilkelerini ve düşüncelerini, yaptıklarını Türk Milletinin beyninden; sevgisini kalbinden silmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Ey Büyük Atam! Fikirlerinin ve eserlerinin son Kasıma kadar yılmaz bekçileriyiz” dedi.
Ahmet Naci KILAVUZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ