HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

“Organik Fındık Üretimini Artırmayı Hedefliyoruz”

‘Çakmak Barajı Su Havzasının Korunması’ projesi kapsamında Ağcagüney Mahallesi’nde Samsun Büyükşehir Belediyesi ve DOKAP tarafından üreticilere ekipman ve gübre desteği verilirken, konu ile ilgili açıklama yapan Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Ali Bakır, “Bu proje ile inşallah bölgemizde organik fındık üretimini daha da artıracağız” dedi.

Dünyada organik üretimin giderek arttığına dikkat çeken Çarşamba Organik Fındık Üreticileri Birliği Başkanı Ali Bakır, “Tüm dünyada insanlar artık organik ürünleri tercih ediyor ve her geçen gün organik ürünlere de talep artıyor. Bizler de birlik olarak Çarşamba, Ayvacık ve Salıpazarı’nda organik fındık üretimini artırmak adına çalışmalar yapıyoruz. Çünkü tüm ürünlerde olduğu gibi fındıkta da organik fındık ihracatımız her sene biraz daha artıyor” şeklinde konuştu.

BU PROJE ORGANİK FINDIK ÜRETİMİNE DESTEK OLACAK

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve DOKAP işbirliği ile hazırlanan ‘Çakmak Barajı Su Havzasının Korunması’ projesinin de organik fındık üretimine olumlu etki edeceğini dile getiren Bakır sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Geçtiğimiz günlerde Samsun Büyükşehir Belediyesi ve DOKAP işbirliği ile hazırlanan ‘Çakmak Barajı Su Havzasının Korunması’ projesi kapsamında ilçemiz Ağcagüney Mahallesi’nde üreticilere 28 adet pülverizatör, 1 adet dal kırma makinası, bin 8 adet 5 kilogramlık sıvı organik gübre desteği verildi. Dağıtılan bu organik gübrenin hem organik fındık üretimini artıracağını hem de Çakmak Barajı Su Havzası’nı koruyacağını düşünüyorum. Ben bu projenin gerçekleşmesini sağlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve DOKAP Başkanı Hakan Gültekin başta olmak üzere programa katılım sağlayan Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Çarşamba İlçe Tarım ve Orman Müdürü İrfan Öztürk, Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, Çarşamba Muhtarlar Derneği Başkanı Veysel Oduncu, muhtarlarımız ve tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.”

Haber: Yaşar KARAMAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ