HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Öncü olmak istediler

Üniversite öğrencileri, ilkokul çocuklarının yeteneklerinin gelişmelerine öncü olmak için oluşturdukları proje kapsamında onlarla zaman geçirerek onlara oyunlar hazırlayıp hediyeler verdiler.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çarşamba Mustafa Kemal Güneşdoğdu Yerleşkesinde bulunan Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 4. Sınıf öğrencileri Emine Ayar, Emine Kızıldere, Fatma Altuntaş, Pınar Bostancı ve Bahar Özmen; çocukların yaratıcılıklarını ve yeteneklerini geliştirmek için Sosyal Sorumluluk ve Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında “Yaratıcı Çocuk” projesi hazırladılar.

Üniversiteliler, hazırladıkları proje için alınan izinlerden sonra Çarşamba Şehit Nuri Pamir İlkokulu’nda öğleden sonra yarım gün olarak çalışma yaptılar.  Okul bahçesine çocuklar için fiziksel ve zihinsel geliştirici oyunlardan olan köşe kapmaca, seksek ve bulmaca gibi çeşitli oyunlar çizdiler. Grup üyeleri aynı zamanda çocukların eğitim ve zekâ gelişimi için Şehit Nuri Pamir İlkokulu’na satrançlar, kitaplar ve mangalalar bağışladılar.

Yaratıcı Çocuk Projesi grup başkanı Bahar Özmen proje için “o gün orada çocukların mutluluğuna hep birlikte şahit olduk. Onların bulundukları ortamı farklı hale getirmeye çalıştık. Oyunlarla birlikte onların bütün olmasını sağladık. Onların eğitim ve zekâ gelişimine bir nebze olsun yaptıklarımızla öncü olmak istedik. Böyle bir projede bulunduğumuz için çok gururlu ve mutluyum” dedi.

Okul idarecileri ve öğretmenlerde üniversitelilere teşekkür ederken ilkokullu çocuklar büyükleriyle hem zaman geçirdi hem de onlara sorular sorarak cevaplar aldılar.                                                                                                 

Ahmet Naci KILAVUZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ