HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

“O İddialar Tamamen Asılsız!”

Nildeniz Turizm Taşımacılık adına öğrenci servisi hizmeti veren okul servisinin kazaya karışarak takla attığına ilişkin iddialar olduğunu dile getiren Osman İlhan iddiaların gerçekle hiçbir alakasının olmadığını söyledi.

Aracın 30 Ekim tarihinde yağışlı hava nedeniyle yoldan çıktığını söyleyen Nildeniz Turizm Taşımacılık yetkilisi Osman İlhan, “Söz konusu tarihte 55 C 6514 plakalı okul servisimiz öğrenci taşıma işini gerçekleştirdiği sırada Yeşilova bölgesinde sabah 08.20 civarında yağışlı hava nedeniyle yoldan çıkarak bir ağacın dallarına vuruyor ve arka kelebek camı kırılıyor. Aracın arka lastikleri yol kenarındaki çamur birikintisine girdiği için bölge halkından destek alarak bir traktör yardımı ile aracı tekrar yok üzerine çıkartıyor. Bunu müteakip bir kaç gün sonra aracın kaza yaparak takla atarak devrildiği, devrilen aracın bir traktör yardımıyla düzeltilerek kaldırıldığı ve öğrencilerin yaralandığına ilişkin asılsız iddialar ortaya atılmıştır. O tarihte 08.20 civarında Yeşilova’da takla attığı ve traktör tarafından kaldırılıp düzeltildiği iddia edilen araç saplandığı çamurdan çıkartılarak 08.34 civarında Yeşilova’dan ayrılarak 08.46 civarında öğrencileri okula teslim ediyor. Bu saatler aracın GPS takip sisteminden alınan bilgilerden teyit edilebilir. Zaten ihale sözleşmesinde yer aldığı üzere her aracın GPS takip sistemi kullanıcı adı ve şifresi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ihalenin alınması ile birlikte verildi ve aynı bilgiler Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde de bulunuyor. Kaza yapıp takla attığı söylenen araç aynı gün okul çıkışında da 15.39 civarında öğrencileri alıp okuldan ayrılıyor ve 16.07 civarında son öğrenciyi evine teslim ediyor. Bizim aracı sakladığımız iddia ediliyor. Ancak sonraki günlerde de araç öğrenci taşıma işlemini sürdürüyor ve bu da GPS takip sisteminde de yer alıyor. Kaza yapıp takla attığı söylenen araç sanayiye gidip onarılmadan, tamir edilmeden bu işleri yapabilir mi?” şeklinde konuştu.

“İŞİMİZİ LAYIKIYLA YAPMAK İÇİN EMEK HARCIYORUZ”

İddiaların tamamen asılsız olduğunu dile getiren İlhan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“İhalenin tarafımıza verilmesinden sonra öğrencilerimizi en iyi şekilde taşıyarak işimizi layıkıyla yapmak için emek harcıyoruz. Ancak birileri bizleri karalamak için elinden geleni yapıyor. Kaza yapıp yan yatan bir araç işine devam edemez ve anılan olayda hiçbir öğrencinin burnu bile kanamamış. Biz bu oluşturulmak istenen algıyı sonuna kadar şiddetle kınıyoruz. Bugüne kadar nasıl ki en iyi hizmeti vermek için emek harcıyorsak bundan sonra da aynı şekilde hizmet etmek için emek harcamayı sürdüreceğiz.”

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ