HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

“Neyi, Nasıl, Niçin Okumalı?”

Samsun Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce organize edilen “Kütüphane Konuşmaları”, ‘Neyi, Nasıl, Niçin Okumalı?’ başlığında Çarşamba Halk Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi.

Söyleşinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Samsun İl Kültür Turizm Müdürü Adnan İpekdal, “İlimizde, ilçemizde, ülkemizde kültürümüzü yaşatmalıyız. Bunun için de kültürel yayınlar büyük önem taşıyor. Samsun Valiliğimiz ile ‘Kütüphane Konuşmaları’ programını başlattık ve en büyük amacımız insanlarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmak ve insanların kütüphaneden daha fazla faydalanmasıdır. Ülkemizde okur oranını yaptığımız projelerle gün geçtikçe arttırıyoruz. Bu sayede de insanlar okudukları kültürel yayınlarla ülkemiz adına daha çok bilgi sahibi oluyor. Çarşamba İlçe Halk Kütüphanesi’nin yaklaşık 10 bin üyesi varmış ve bu üyeler faal üyelermiş, bir ilçemizde bu denli kütüphane üyesi olması da bizleri ayrıca mutlu etti. Katılımınızdan dolayı ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İpekdal’ın ardından konuşmacı eğitimci, şair, yazar Ahmet Sezgin, insanların kitap okurken kitabı okuma amacı, okuma şekli ve ne gibi bilgilere ulaşmakta kolaylık sağlayabileceği konusunda söyleşisini gerçekleştirdi.

Çarşamba İlçe Halk Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen söyleşiye Samsun İl Kültür Turizm Müdürü Adnan İpekdal’ın yanı sıra Kütüphane Müdürü Muharrem Orta ve vatandaşlar katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ