HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Minik Eller Bu Projeyle Üretiyorlar

Çarşamba  Anafartalar  İlkokulu 4A sınıfı öğrencileri, öğretmenlerinin   danışmanlığında  uluslararası  düzeyde  bir  proje  olan   “Green  Products  For  Green  Europe! We  Can  Do  It! ’’ (Yeşil  Avrupa İçin Yeşil Ürünler Yapabiliriz!) adlı eTwinning  projesini  yürütüyorlar. 3 farklı ülke öğrencilerinin yer aldığı projede, öğrenciler yöresel ve organik bir ürün üretmeye çalıştılar.

Ürün tanıtımında konuşan okul müdürü İsa Kuru, “Okulumuzdaki eTwinning  projeleri  başarılı bir şekilde sürdürülüyor,  4-A  sınıf öğretmeni Mehmet Cerav’ın rehberliğinde yürütülen  “Green Products For Green Europe! We Can Do It!’’projesi  de çeşitli etkinliklerle  başarılı şekilde yürütüldü ve proje takviminde sona yaklaşıldı” dedi.

Mehmet Cerav,  “Green Products For Green Europe!We Can Do It!’’  Projesi, ortağımız Hırvatistan’da iki kategoride ulusal proje olarak seçilmiştir. Hırvatistan genelinde tüm okullarda uygulanacaktır. Projemizi yürütürken uzaktan eğitim döneminde ve yüz yüze eğitim döneminde öğrencilerimizle sürekli etkileşim içerisinde yürüttük. Proje kapsamında öğrencilerimizin matematiksel, dilbilimsel, tasarım, işletme ve pazarlama becerilerini geliştirecek çalışmalar yaptık. Ayrıca web 2 araçlarını kullanarak geri dönüşümle ilgili faaliyetler gerçekleştirdik, belirli gün ve haftaları etkili bir şekilde kutladık, güvenli internet kullanımını öğrendik, el becerisi, dikkat ve koordinasyon gerektiren etkinlikler yaptık. Proje ürünü olarak ekolojik, yöresel, organik, çevreye saygılı, yeşil tüketiciye hitap edecek bir ürün olarak fındık ezmesi yaptık. Ürün üretilirken zararlı kimyasal maddeler kullanılmadan, yöremizde yetişen fındık kullanılmıştır.  Öğrencilerimiz ürünümüzün markasını ‘‘MİNİK ELLER’’ olarak belirlediler. Projemiz Mayıs ayı itibariyle  sonlandırılacak. Anafartalar İlkokulu 4A sınıfı öğrencileri “Green Products For Green Europe! We Can Do It! ’’  Projesinde  ders kazanımlarımızı web2 araçlarını kullanarak öğrendiler. Ayrıca eğlenceli şekilde  organik bir ürün olan ‘‘MİNİK ELLER’’fındık ezmesini ortaya çıkarmaktan  çok mutlu oldular’’ dedi.

Haber: Arzu KARAMAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ