HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

“Kivi Üretimi Her Yıl Artıyor”

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, Çarşamba Ovası’nda kivi dikim alanı ve üretiminin her geçen sene arttığını dile getirdi.

Kivi fiyatlarının üreticiyi memnun ettiğini dile getiren Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, “Kivi hasadı ovamızda çok iyi geçiyor. Fiyatlar şu anda 3 lira 50 kuruş ila 4 lira 40 kuruş arasında değişiyor. Fiyatların bu seviyelerde olması da üreticilerimizi ayrıca memnun ediyor” şeklinde konuştu.

DİKİM ALANI VE ÜRETİM HER YIL ARTIYOR

Kivi dikim alanının ve üretiminin her yıl daha da arttığını dile getiren Aydemir sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Kivi fiyatlarının üreticileri memnun etmesi nedeniyle diğer üreticilerimiz de kivi üretimine yöneliyor. Geçen yıla oranla kivi dikim alanı yüzde 100’ün üzerinde arttı ve buna oranla da üretim de artıyor. Üreticilerimiz fındıklarını söküp kivi dikmeye başladılar. Yeşilırmak’ın doğu sahilinde Ordu köyünden Paşayazı’ya kadar batı sahilinde de Kumköy’den Karamustafalı’ya kadar ilerleyen yıllarda tamamen kivi bahçeleri ile dolu olmasını bekliyoruz. Bunda kiviye talebin yüksek olması ve toprakların kivi üretimi için müsait olması da önemli etkenler durumunda bulunuyor. Bizde kivi üretimi yapmak isteyen üreticilerimize elimizden gelen tüm yardımı yapıyoruz.”

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ