HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Jandarma çalışmalarıyla “YOL VER HAYATA” diyor

Samsun İl Jandarma Komutanlığı,  2021/2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı ve 2021/2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesinde belirtilen tedbirleri,  tüm yaz boyunca uygularken bayram tatili süresince de uygulayacak.

Yapılan değerlendirmelere göre önümüzdeki süreçte Kurban Bayramı izin dönemi yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın memleketlerine gelmeleri, tarımsal amaçlı seyahatlerin artması ve seyahat sürelerinde trafik yoğunluğunda artış olabileceği öngörülerek tedbirlerin artırıldığı bildirildi.

 Bu kapsamda jandarma tarafından; Özellikle yol kenarında bulunan mahallelerde bu dönem içerisinde başıboş hayvan bırakılmaması isteniyor. Pat-pat, bisiklet türü araçlarla karayoluna çıkılmaması bekleniyor.  Araç kullanırken cep telefonu kullanılmaması gerekiyor. Motosiklet sürücülerinin mutlaka kask kullanmaları gerekmektedir deniliyor. Ayvacık il yolu ve Salıpazarı il yolunda radar denetimi (hız kontrolü),  yoğun olarak trafik denetimlerinin yapılacağı bildiriliyor. Algılanan yakalanma riski duygusunun oluşturulabilmesi için seyir kontrol, helikopterle, drone kontrol ve benzeri teknik cihazlarla kontrollerin yapılacağı duyurulurken, sürücülerin gece seyahatlerin de yol üzerinde istenmeyen ( yabani hayvan, pat-pat, yaya ve yabancı madde) ile aniden karşılaşabileceklerinin unutulmaması gerektiği de özellikle ifade ediliyor.

Ayrıca jandarma bilgilendirmesinde son olarak , “Unutulmamalıdır ki Trafikte bir can kaybı bile fazladır” vurgusunu yapıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ