HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Gölde yasak balık avına baskın

Samsun Çarşamba ilçesinde, Gökçeçakmak İçme Suyu Baraj Gölünde su ürünleri avlanma yasağına rağmen yapılan  kaçak balık müdahale edildi. Çarşamba İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlileri ile vatandaşlar  100 metre civarında misina ağını sudan çıkararak ağa takılan 15 turna balığı göle geri salındı.

Çarşamba İlçe Tarım ve Orman Müdürü Osman Akman konuyla ilgili yaptığı açıklamada ilk olarak, ilçe sınırları içerisinde kalan Gökçeçakmak İçme Suyu Baraj Gölünde her türlü istihsal vasıtası ile avcılığın yasak olduğunu ifade etti.  

“Ancak yasadışı avcılık faaliyetine devam etmek isteyen kişiler tarafından zaman zaman baraj gölü içerisine ağ sermek suretiyle avcılık girişiminde bulunulmaktadır” diyen Akman, “Bugün İlçe Müdürlüğümüze ve Ağcagüney İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerine duyarlı vatandaşlarımız tarafından yapılan ihbar üzerine bahse konu bölgede ekiplerimizce yapılan denetimde su içerisinde serili vaziyette 100 metre civarında misina ağı tespit edildi. Vatandaşlarında yardımları ile ağ çekilmiş ve göl temizlenmiştir. Ağda yakalanmış bulunan canlı 15 turna balığı suya iade edilmiştir. Kontrol ve denetim faaliyetlerimiz rutin olarak devam edecektir” dedi.

                                                                                              Ahmet Naci KILAVUZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. AHMET55 dedi ki:

    TURNA BALIKLARI NE İLE BESLENİR ONU Bİ ARAŞTIRSINLAR. DAHA ÖNCELERİ BU TÜRDE BİR BALIK TÜRÜ YOKTU. BUNLARI KİM SALDI GÖLLERE ÖNCE ONU YAPANLARI YAKALAYIP CEZA KESSİNLER. BU BALIKLAR DİĞER BALIK TÜRLERİMİZİ YOK EDİYOR.

BİR YORUM YAZ