[url=https://hizliresim.com/kI8VUn][img]https://i.hizliresim.com/kI8VUn.gif[/img][/url]
[url=https://hizliresim.com/kI8VUn][img]https://i.hizliresim.com/kI8VUn.gif[/img][/url]
HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Doğu Türkistan hassasiyeti için Karamollaoğlu’na teşekkür ettiler

Doğu Türkistan hassasiyeti için Karamollaoğlu’na teşekkür ettiler

Doğu Türkistan Gençlik Hareketi Samsun İl Başkanı Serdar Öksüz,  Karamollaoğlu’nu  ziyaret etti.

Saadet Partisi genel merkezinde gerçekleşen ziyarette,30 Haziran’daki büyük kongre ile genel başkanlığı devredecek olan Temel Karamollaoğlu ile Serdar Öksüz Doğu Türkistan meseleleri ile alakalı fikir alış verişinde bulundular.

Doğu Türkistan Gençlik Hareketi Samsun İl Başkanı Serdar Öksüz , görüşmeyle ilgili “Sayın Karamollaoğlu  ile son Saadet Partisi Samsun İl kongresinden sonra Samsun’da bir araya gelmiş, Doğu Türkistan meselelerin ve mazlum coğrafyalar ile alakalı fikir alışverişinde bulunmuştuk ve  kendisine Çin zulmünün boyutlarını ve burada sıkıntı çeken Doğu Türkistan’lı soydaşlarımızın mağduriyetlerini aktarmıştık” hatırlatmasını yaparak, “kendisini de bu konularda bir hayli ilgili ve bilgili görmüş tecrübelerinden istifade etmiştik” dedi.

Öksüz,  akabinde yönetiminde olan parti üst yönetimi ve millet vekillerinin TBMM’ye farklı zamanlarda taşıdıkları Doğu Türkistan’daki Çin zulmünün boyutu ve araştırma önergeleri vermeleri sebebiyle kendilerine hem teşekkür hem de genel başkanlık sonrası başarı dileklerimizi iletmek için ziyarette bulunduklarını belirtti.

Öksüz, “Biliyorsunuz bir kaç hafta önce Samsun ilimize ve Salıpazarı ilçemize ziyaretine gelen BBP.genel başkanı sayın Mustafa Destici beyide Salıpazarı belediyesi ziyareti esnasında karşılamış ve bu hususlarda onada teşekkürlerimizi iletmiştik.

Bu ziyaretimiz için bize çok yoğun bir siyasi faaliyet programları arasında bizede vakit ayırdığı için sayın Karamollaoğlu’na teşekkür eder, kongrelerinin hayırlara vesile olmasını temenni ederim.” dedi.

Ziyarette İl başkanları ve GİK toplantısı için genel merkezde bulunan Samsun il başkanı Salih Şen’de eşlik etti.

Ziyaret sonrası Doğu Türkistan Gençlik Hareketi Derneği Samsun İl Başkanı Serdar Öksüz, Temel Karamollaoğlu’na teşekkür plaketi ve “Şarki Türkistan Tafihi” kitabını hediye etti.

M.Emin COŞKUNDERE

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ