HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

“Çiftçimize ve Vatandaşımıza Hizmete Hazırız”

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, oda olarak 65 yaş üstü çiftçilerin ve vatandaşların hizmetine hazır olduklarını söyledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle en riskli grupta bulunan yaşlıların evden çıkması yasaklanırken, kentlerde Vefa İletişim Merkezleri oluşturuldu.
Ayvacık İlçesi’nde de Valiliğin koordinatörlüğünde ilçe kaymakamlığı ve belediyelerinin organizesinde Vefa İletişim Merkezi, evinde kalan yaşlıların ihtiyaçlarını gidermek için çalışmaya başladı. Ayvacık Ziraat Odası Başkanlığı da bünyesinde bulunan minibüs ve arazi aracını Vefa İletişim Merkezi’nin ihtiyacı olması halinde emirlerine verebileceklerini duyurdu.

Ayvacık’ta yaşayan ve evden çıkmaları yasak olan 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının evlerine ulaştırılması konusunda ziraat odası olarak her türlü işbirliğine hazır olduklarını kaydeden Başkan Erdal Avcı, “COVİD-19’a karşı başlatılan mücadelede biz de varız. Virüsün ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren tarım danışmalarımızla beraber pazar yerimizde vatandaşlarımızı corona salgını ve hijyen kurallarını anlatan broşürler dağıtmış, bilgilendirmiştik. Bugün de Ayvacık’ta Vefa İletişim Merkezi kuruldu. Evden çıkması yasak olan yaşlılarımızın ihtiyaçlarını giderecek. Bizlerde Vefa İletişim Merkezi’nin ihtiyacı olduğu takdirde odamızın bünyesinde yer alan transit minibüs ve 4×4 Kia Seranto aracımız, kaymakamlığımızın emirlerine hazırdır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ