HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Çarşambalılar Kiracı Olduğu Binayı Alıyor

Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği, Kale Mahallesi Sanat Sokak’ta bulunan ve kiracı olduğu binayı satın almak ve kredi kullanmak için olağanüstü genel kurula gitti.

Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği’nin yapılan Olağanüstü Genel Kurulunda yönetim kuruluna Kale Mahallesi Sanat Sokak’ta bulunan ve kiracı olduğu binayı satın almak için kredi kullanma yetkisi verildi. Olağanüstü genel kurulda divan kurulu seçildikten sonra divan kurulu genel kurulun toplanma amacını açılayarak istenen yetki ile ilgili Dernek Başkanı Sadettin Sarıoğlu açıklamalarda bulundu.

Sarıoğlu olağanüstü genel kurulda yaptığı konuşmada, “7 yıldır genç üretken ve sorumluğunu bilen yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber yaptıklarımızı hep birlikte görmekteyiz. Yaptığımız çalışmalarla Samsun’da Çarşambalılar Derneğinin saygınlığının arttığını görmekteyiz. Bugün burada toplanmamızın sebebi kirada olduğumuz binayı satın aldığımız için genel kurul üyelerinden birinci binanın bankaya ipotek edilerek aldığımız fiyatın üçte birini bankadan kredi kullanmak istiyoruz. Toplam aldığımız fiyat eski parayla 1,5 milyon lira ve şu ana kadar topladığımız bağış 273 bin 125 liradır. Yıl sonuna kadar ödememiz gereken borç miktarı 100 bin liradır. Tekrar şu ana kadar bağışta bulunan arkadaşlarımıza teşekkür eder bağış yapacak olan değerli üyelerimizi de bekliyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ