HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

“Çarşambalı Çiftçilerimiz Zehir Santraline Peşkeş Çekilemez!”

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, Oltan Köleoğlu Enerji tarafından Çarşamba Belediye Meydanı’nda gerçekleştirilen tohum dağıtma programına tepki gösterdi.

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, yaptıkları ortak açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Zehir santrali bile Çarşambalı çiftçilerimizi bu kadar rencide etmemiştir. Hala hukuki süreci devam etmekte olan kaçak bir zehir santralinin yetkilileri tarafından göz boyamak adına,  gaz almak adına çiftçilerimize sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde zehir santralini devlet eliyle aklarcasına yapılan bu tohum dağıtma organizasyonu önce devletimize sonra hükümetimize ve çiftçilerimize yapılmış en büyük hakarettir.

Burası Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ilçesi,  burası muz cumhuriyeti değil sayın yetkililer Terme, Ayvacık Ziraat Odası olarak idare mahkemesinde müdahil olduğumuz dava devam ederken onca profesörün bilirkişi heyetinin davacılar lehine raporları ortadayken kanun tanımayarak bazı siyasilerin himayesinde kaçak olarak devam eden zehir santralinin devlet eliyle aklanmaya çalışmasıdır.

Çiftçinin verdiği aidatla evine ekmek götüren sözde çiftçilerimizin temsilcisi olduğunu zanneden zata ve muhtarlar derneği başkanına soruyorum dün şeker fabrikası kapanmasın diye şeker fabrikasının önünde yaptığımız basın açıklamasını mesaj çekmekten aciz olanlar bir muhtara mesaj çekmeyi kendine zul sayanlar bugün Samsun’u zehirleyecek olan zehir santrali konusunda nasıl çiftçilere ulaşmışlardır. Şeker Fabrikası kapanmasın diye çiftçinin ödediği parayla çiftçisine mesaj çekemeyenler, muhtar ağabeylerimizin aidatıyla ödediği muhtarlar derneğinden sonrada hiç mi ama hiç yüzleri kızarmadan fabrika açılacağı zaman boy boy poz verenler sizde hiç mi utanma duygusu kalmadı ki bir özel şirketin bıçakçılığını yapıyorsunuz?

Yüzlerce yıl bu toprağa ekilip dikilen tohumları zehir santralinin sahibimi veriyordu?  Bu Çarşambalı çiftçilerimizi küçümsemek değilse siz söyleyin nedir bu aymazlığın adı

Şöyle düşünelim gayr-ı meşru bir iş yapılıyor buna insanlar hukuk çerçevesinde karşı çıkıyor ama devletin yetkilileri bunu ört pas etmek adına gidip ön ayak oluyor bu nasıl bir devleti temsil etmek anlayışı

Benim bildiğim Çarşambalı gider sırgan, kırçan, kaldırık, kazıyak, mantar toplar yer ama muhannete muhtaç olmaz. Devleti çağırdı diye gider ama birilerinin aklanmasının planlandığını bilse onları nazik bir şekilde yolcu eder

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli Beyefendinin zatıalilerine bu konuyu arz edeceğiz. Devletimizin makamlarının bu hukuk tanımazlara neye göre ön ayak olduklarını arz edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın Türkiye Cumhuriyeti Devletinin çiftçisinin üç beş para şımarıklarına ihtiyacı varda bizim mi haberimiz yok. Bir gün gelecek torunlarınız sizi dualarla değil beddualarıyla anacaklar belki bu yaptıklarınızla günü kurtarabilirsiniz ama ne yarınınız nede gerçek dünyanız o zehir santralinden farkı olmayacak.”

Haber: Yaşar KARAMAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ