HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Çarşamba’da Yıldızlar Ve Küçükler Zekalarını Konuşturdu

ÇARŞAMBA GENÇLIK MERKEZİNDE  SATRANÇ TURNUVASI
Çarşamba Gençlik Merkezi tarafından  ilçe birinciliği satranç turnuvası düzenlendi. Turnuvaya 17’si ilkokullardan, 15’i ortaokullardan olmak üzere, 32 takımdan oluşan 124 öğrenci katıldı.


Turnuvaya katılan tüm oyunculara Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından katılım belgesi verildi.
Turnuva; yıldızlar ve yıldızlar-yedek, küçükler ve küçükler-yedek olmak üzere 4 kategoride gerçekleşti.
Takım halinde alınan puanlamalara göre;
Küçükler kategorisinde 1. Atatürk İlkokulu, 2. Şehit Ferhan Hasovalı İlkokulu, 3. ise Durmuş Torun İlkokulu oldu
Yıldızlar kategorisinde ise ilçe 1.liğine Farabi Ortaokulu ulaştı. Aynı kategoride 2. Ali Fuat Başgil İmam Hatip Ortaokulu olurken Kızılot Ortaokulu da 3.lük elde etti.
Takım halinde birinci olan okullara 1’lik ,2. lik ve 3’lü kupaları verilirken bireysel olarak başarılı olan öğrencilere de madalyaları verildi.


BİREYSEL OLARAK ;
Yıldızlar kategorisinde ilçemizde Alper Bartu TORAMAN 1.lik, Sefa KESKİN 2.lik, Muhammet Ali DÖĞMEN ise 3.lük elde etti.
Yıldızlar-yedek kategorisinde ise Eren AY 1. , Ömer Faruk KESKİN 2. , Alper KİBAR 3. oldu.
Küçükler kategorisinde kıyasıya rekabetin yaşandığı turnuvada ise Recep Talha YILMAZ 1.lik elde ederken, Eymen TOPAL 2.lik, Kaan Mert ÖZEN ise 3.lükle yetindi.
Son olarak küçükler-yedek kategorisinde yarışan zeka Ertuğrul KARABULUT namağlup yarışarak  1.liğe ulaşırken Kerem Bolun 2.lik, Yusuf Katip ÇAVAŞ da 3.lük elde etti.
Çarşamba Gençlik merkezi müdürü Ramazan Katoğlu  “Merkezimizde zaman zaman küçük çaplı turnuvalar yapmaktaydık ancak ilçemizde böyle geniş katılımlı turnuva uzun süredir yapılmamıştı. Milli mücadelenin 100. Yılında böyle bir turnuvayı yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Gençlik ve Spor Bakanı Sn. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’nun 2019 yılını gönüllülük yılı ilan etmesi münasebetiyle yaptığımız turnuvayı gönüllü gençlerimiz organize etti  ve gönüllü hakemlerimiz tarafından yönetildi. ” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ