HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Çarşamba’da Öğretmenlerin Atölye Çalışmalarına Yoğun İlgi

24.01.2019 tarihinde Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Samsun Akademi bünyesinde düzenlenen Öğretmen Paylaşımları Atölye Etkinlikleri arasında   75.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenlerinin 3 farklı  Atölye çalışması büyük ilgi gördü.

Havva KAZANÇ ve Ebru SAYAR ALAFTAN 3 atölye çalışmasıyla 100 öğretmenin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün dikkatini çektiler .”Renkli Beslendim Hipokampüste Öğrendim” Atölye çalışmasında ders çalışırken ve dinlerken öğrenmeyi aktifleştiren hafızayı güçlendiren katkısız  organik  doğal menüler hazırlamayı öğretmenlere gösterdiler ve hazırlanan menüleri sergilediler. Çocuklarımızı sağlıksız şeker içerikli abur cubur ve çikolatalardan uzaklaştırıp alternatif olabilecek Şekersiz ama tatlı çikolata yapımı örneklerini öğretmenlere de yapılışlarını öğrettiler. Çikolata yapımı atölye çalışması izdihama yol açacak derecede ilgi  gördü ve katılımcılara çikolatalardan ikram edildi. Yine 11 üniversitenin dünyanın farlı ülkelerinde yaptığı çalışma olan  Besinlerin ; Kişilik özelliklerini ve davranışları nasıl etkilediği  “Yediğim İçtiğim Kişiliğim” atölyesi oldukça büyük ilgi gördü.

75.Yıl Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Proje  Kurum Yetkilisi  Müdür Yardımcısı Hasan AY ; yerel proje olarak İl Milli Eğitim Arge Bölümünün desteklediği  ve Samsun Akademi tarafından  kabul gören “Renkli Beslendim Hipokampüste Öğrendim”  Projesinin  Okulumuz başta olmak üzere ; Ekim ayından itibaren  İlimiz İrem Yavuz Anaokulu Akşemseddin İmam-Hatip Ortaokulu ve bazı Liselerde Pilot olarak yürütüldüğünü oldukça güzel sonuçlar aldıklarını ilerleyen zamanda  ilk önce hem Samsun sonra Türkiye çapında okullara ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ