HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Çarşamba’da Öğretmenler Günü Etkinliği

Çarşamba ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Cemil Şensoy Kültür Merkezi’nde etkinlik düzenlendi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, “Öğretmenlik özel bir meslektir. Hiçbir öğretmen sabah evinden çıkarken; ‘Ben işe gidiyorum’ demiyor, ‘Ben okula gidiyorum’ diyor. Öğretmenlik nesil yetiştirme mesleğidir. Asıl olan iyi eğitimi büyük binalar değil, büyük insanlar veriyor. Şahsiyetli bir öğretmenin yetiştirdiği nesiller de güçlü ve şahsiyetli olur. Bu mesleğin sorumluluğunu hiçbir zaman unutmamanız, onurunu da her zaman taşımanız gerekiyor. Bu meslek stabil bir meslek değildir, bu nedenle sürekli öğrenmek, kendimizi geliştirmek zorundayız. Ben bu vesile ile başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimiz ile şehit olmuş öğretmenlerimizi minnetle anıyor, görev yapan ve göreve yeni başlayan öğretmenlerimize başarılar diliyor, emekli olmuş olan öğretmenlerimize de sağlıklı bir hayat diliyorum” şeklinde konuştu.

Özdemir’in ardından söz alan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ise şunları söyledi:

“Dün itibari ile Öğretmenler Günü bitti ancak yıl boyu süren eğitim serüvenimiz devam edecek. Bu dünyanın en değerlisi çocuktur. Çocuklarımızı ülkemize yararlı, ahlaklı, adaletli birer birey olarak yetiştirmek de siz değerli öğretmenlerimizin görevi ve ben bu görevi layıkıyla yerine getirdiğinize inanıyorum. Ben tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi minnetle anıyorum.”

Son olarak söz alan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba Belediyesi olarak yaz döneminde okullarımızın fiziki şartlarının hazırlanmasında elimizden gelen tüm yardımı yaptık. Bundan sonra da eğitim için yardımlarımız hız kesmeden devam edecek. Eşimin ve tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından günün anlamına ilişkin şiirler okundu, oratoryo sergilendi. Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilirken, emekli olan öğretmenlere üstün hizmet başarı belgesi protokol üyeleri tarafından verildi. Etkinlik sıra gecesi ile sona erdi.

Programa Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Turgay Begen, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ