HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Çarşamba’da Mevsimlik İşçilere Maske Dağıtıldı

Samsun Valiliği ve Çarşamba Kaymakamlığı METİP(Mevsimlik Tarım İşçileri Projesi) kurulunca temin  edilen aynı zamanda İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından üretimi yapılan maskeler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce Mevsimlik Tarım İşçilerine teslim edildi.

COVİD-19 pandemi süresince aksatılmaması gereken tek sektör olarak öne çıkan Gıda ve Tarım da da pandemi önlemlerine dikkat ediliyor.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Osman Akman konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkenin çeşitli bölgelerinden ilçemize gelen mevsimlik tarım işçilerinin gerek sosyal zamanlarını ve gerekse çalışma zamanlarında pandemi kurallarına uymaları konusunda sürekli uyarılarda bulunuyoruz. Sağlık Bakanımızında ifade ettiği üzere bu hastalıkla mücadeledeki en etkin yöntem maske + sosyal mesafe. Çalışma sahalarında bu hususlarda gerekli uyarılar yapılmakta. Bu anlamda gerek İl ve İlçe METİP kurullarımızdan temin edilen 500 adet, İlçe Halk Eğitim Merkezi marifetiyle üretilen 800 adet maske dağıtımı yapılmıştır” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ