HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Çarşamba’da Ebe ve Hemşireler Unutulmadı

Çarşamba’da 5 Mayıs Ebeler Günü, 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle Göl Restoran bahçesinde etkinlik düzenlendi.

Çarşamba Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından organize edilen etkinlikte konuşma yapan Çarşamba Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Uğur Sezgin, “Öncelikle 5 Mayıs Ebeler Günü ve 12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla düzenlemiş olduğumuz kutlama programına hepiniz hoş geldiniz.

Artık sonuna geldiğimiz pandemi döneminde hemşirelik mesleğinin ne kadar özveriyle ve fedakarca yapıldığına bir kez daha şahit olduk. İnsanların koronavirüs hastalığına yakalanan kişileri gördüğünde ne kadar endişe duyduğunu, hastalanmamak için nasıl bu kişilerden uzaklaştıklarını sosyal hayatımızda gördük. Ancak siz hemşireler ailelerinizi evlerinizde bırakıp insanların yanına dahi yaklaşmaya çekindiği pandemi hastalarının tüm ihtiyaçlarını eksiksiz ve tam olarak gördüğünüz, insanların sağlıklarına yeniden kavuşması için üstün gayret, sabır ve özveriyle çalıştınız. Hatta maalesef bazı arkadaşlarımızı görevleri başında yakalandıkları koronavirüs hastalığından dolayı kaybettik. Mesleğini özveriyle icra ederken hastalanıp hayatını kaybeden tüm arkadaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyorum.

Temmuz ayından bu yana yürütmüş olduğum Çarşamba Devlet Hastanesi Başhekimlik görevinde elimden geldiğince siz kıymetli mesai arkadaşlarımın huzurla ve mutlulukla çalışması için çaba sarf ediyorum. Daha önce düzenlemiş olduğumuz organizasyonlarda da gördüğüm birlikteliği bugün burada da görüyorum. Sizler mutlu ve huzurlu bir şekilde çalıştığınızda hastalarımıza da daha iyi hizmet vereceğimizi biliyorum ve elimden geldiğince Başhekiminiz olarak ben ve tüm ekibimle bu huzur ortamını devam ettirmek için çalışıyoruz. Sizleri böyle coşkuyla ve kalabalık şekilde gördüğümüzde bizlerde daha güzel ve daha iyi şeyler yapmak için motivasyonumuzu biraz daha yükseltiyoruz.

Sözlerime son verirken tekrardan buraya katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Tüm ebe ve hemşire arkadaşlarım için “iyi ki varsınız” diyorum” şeklinde konuştu.

Sezgin’in ardından söz alan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ise şunları söyledi:

“Tüm dünyayı saran koronavirüs pandemisi bizlere insan sağlığının önemini bir kez daha gösterdi. Sağlık çalışanlarımızla birlikte bizler de belediye olarak bu dönemde üstün çaba sarf ettik. Vatandaşlarımızı olduğu gibi sağlık çalışanlarımızı bu hastalık nedeniyle kaybettik. Ben tüm hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Bizler sağlık çalışanlarımızın değerini biliyoruz ve tüm sağlık çalışanlarımızı el üstünde tutmaya çabalıyoruz. İnşallah sağlıklı günler yakın, ben ebeler ve hemşirelerimizin günlerini kutluyorum.”

Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım ise sağlık çalışanlarının pandemi döneminde hayatlarından daha da büyük ödünler verdiklerini ve seferber olduklarını bildiklerini söyleyerek tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Konuşmaların sonrasında pandemi döneminde emekliye ayrılan ebe ve hemşirelere teşekkür belgeleri ve emeklilik plaketleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Program canlı müzik dinletisi ile devam ederken Çarşamba Göl Restoran’da düzenlenen kutlama programına Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ve Çarşamba Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Uğur Sezgin’in yanı sıra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özer Özen, ebeler, hemşireler ve sağlık çalışanları katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ