HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Çarşamba Ülkü Ocaklarınca İftar Programı Düzenlendi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, Çarşamba Göl Restoran’da düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, 100 yıl önce bir mucize ile Milli Mücadele’nin başladığını, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının mücadelesi sayesinde kurulduğunu söyledi.

Tarihten her zaman ders alınması gerektiğini vurgulayan Aydın, “Allah’ın izniyle Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği gençler sizlersiniz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bu coğrafyada ebediyen var olmasını sağlayacak olan, Mustafa Kemal’in de işaret ettiği siz gençlerimizdir.” dedi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş de Milli Mücadele’nin ilk adımının atıldığı şehir olan Samsun’da 100. yıl dönümünde bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Tarihin geçmiştekilerin masalları olmadığını, geleceğin resmini çizmek adına geçmişten ilhan aldıklarına işaret eden Ateş, “Eğer tarihimizi bilmezsek, coğrafyamızı başka milletler tayin eder. Milli şuuru yitirmeyeceğiz. Milli şuur içimizde kalırsa Türk milleti asla tarih sahnesinden silinmez.” ifadesini kullandı.

Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Gökhan Yaşar da bugün ocak binalarının açılışını gerçekleştirdiklerini ve iftarda bir araya geldiklerini aktardı.

Programa Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün, Ülkü Ocakları İl Başkanı Aslan Kösef, Türk Eğitim-Sen Çarşamba İlçe Başkanı Gültekin Aydın ile davetliler katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ