HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Çarşamba Ülkü Ocakları Başkanı İlhan Arıcı İstifa Etti! İşte Sebebi

Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nce bugün cenazesi defnedilecek olan Ozan Arif’in cenaze törenine katılmama kararına ilk tepki Samsun’dan geldi. Çarşamba Ülkü Ocakları Başkanı İlhan Arıcı, ”Bu emre uymam şahsım adına ve ahde vefa adına mümkün değildir” diyerek görevinden istifa etti.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile geçmişte yaşadığı polemikler yüzünden mahkemelik olan ülkücü şair Ozan Arif’in cenaze törenine katılım konusu camiada krize neden oldu.

Cenaze haberinin duyulmasının ardından Ülkü Ocakları Genel Merkezi, tüm birimlerine gönderdiği genelge ile cenaze törenine katılımı yasakladı. Bu durumu kabul etmeyen Çarşamba Ülkü Ocakları Başkanı İlhan Arıcı, Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nden gelen Ozan Arif’in cenazesine katılmama emrine uymayacağını belirterek, görevini istifa etti.


Ozan Arif’in cenazesine katılmamasının ahde vefa adına mümkün olmadığını ifade eden Arıcı, sosyal medya hesabından “Ülkü Ocakları Genel Merkezi  Ozan Arif’in cenazesine katılmama emri verilmiştir. Bu emre uymam şahsım adına ve ahde vefa adına mümkün değildir. Bu nedenle üç yıla yakındır yürütmekte olduğum Ülkü Ocakları Çarşamba ilçe başkanlığı görevime bugün itibariyle son vermiş bulunmaktayım. Bu süreçte yanımızda olan olamayan herkesden Allah razı olsun.” açıklamasını yaptı.

samsunkulishaber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ