HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Çarşamba, Şiir Yarışması’nda 2 Birincilik Kazandı

Eğitim Bir -Sen Samsun Şube Başkanlığı’nın Pandemi Covit-19 ile mücadele sürecinde başlattığı Şiir Yarışması’nda Çarşamba 2 birincilik ve 1 üçüncülük kazandı.

Eğitim Bir -Sen Samsun Şube Başkanlığı’nın Pandemi Covit-19 ile mücadele sürecinde Samsun’da tüm öğrenciler evlerinde uzaktan eğitimlerini devam ettirirken, yüz yüze eğitimin devam ettiği günlerde sosyal etkinlikler çerçevesinde yeteneklerini paylaşan öğrencilerin bunlardan mahrum kalmaması için düzenlenen şiir yarışması sonuçlandı.

Yarışma sonucu ile ilgili açıklama yapan Eğitim Bir-Sen Çarşamba İlçe Başkanı Hasan Demir, “Eğitim Bir-Sen Samsun Şube Başkanlığı’nın okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik şiir okuma yarışmasının sonuçları Genel Başkan Ali Yalçın’ın katılımıyla açıklandı. Okul Öncesi minik yavrularımız İstiklal Marşımızın ilk iki kıtasıyla, ilkokul öğrencilerimiz Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiiri, ortaokul öğrencilerimiz Arif Nihat Asya’nın Dua şiiri, liseli gençlerimiz Mehmet Akif İnan’ın Mescidi Aksa şiiri ile yarışmaya katıldılar. Yarışmaya 1760 katılım oldu. Kaybedenin olmadığı bu yarışmada derceye giren öğrencilerimiz başta olmak üzere bütün öğrencilerimizi; öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca yarışmayı organize eden Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanımız Sayın Hamdi Yıldız ve yönetimine, jüri üyelerimize, katılımlarından dolayı Genel Başkanımız Sayın Ali Yalçın’a şahsım ve Çarşamba Eğitim Bir- Sen teşkilatı adına teşekkür ediyorum. En fazla katılımın Çarşamba ilçemizden olduğu bu yarışmada katılım sağlanmasında emeği olan tüm idareci, okul temsilcisi ve öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Edebiyatımızın güçlü şairlerinin gönüllere ruhlarımıza hitap eden muhteşem şiirlerini öğrencilerimiz okuyarak bu duygu yoğunluğunu hep birlikte bizlere yaşattılar.

Yarışmada il birincisi olan Şehit Nuri Pamir İlkokulu 3. sınıf öğrencisi EmirhanTöre, Proje İmam Hatip Ortaokulu 5.sınıf öğrencimiz Ela Naz Aslanbayrak ve il üçüncüsü olan Şehit Nuri Pamir 2.sınıf öğrencisi Onur Öztomurcuk’u tebrik ediyor, onları yetiştiren öğretmenlerine okul idarecilerine, ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Okul öncesinden liseye yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizin her birini tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum” diye konuştu.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri Eğitim Bir-Sen Samsun Şube Başkan Yardımcısı Ayhan Aslanbay ile Eğitim Bir-Sen Çarşamba İlçe Başkanı Hasan Demir verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ