HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

“Çarşamba Sahipsiz Değildir!”

AK Parti Çarşamba İlçe Başkanlığı tarafından Cemil Şensoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen İlçe Danışma ve Değerlendirme Toplantısı’na katılan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba Belediye Başkanı da, İlçe Başkanı da, İl Başkanı da, Milletvekili de, muhtarları da buradadır ve Çarşamba sahipsiz değildir” dedi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden, “Cumhurbaşkanımızın başkomutanlığında başlatılan Barış Pınarı Harekatı hem sahada hem de masada kazanılmış bir harekattır. Ben Barış Pınarı Harekatı’nda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Bu yaptığımız harekat ve daha önce gerçekleştirilen harekatlara karşı duranlar oldu. Biz operasyonlar ve bu ülkeye hizmet etmemize karşı duranlara karşı Cumhurbaşkanımızın önderliğinde daha büyük bir şevkle hizmet etmeye devam ettik ve bu böyle de devam edecek. Karşı duranlara da baktığımızda doğru işler yaptığımızın farkına daha iyi varıyoruz. Gecemizi gündüzümüze katarak Çarşamba’ya hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Özden’in ardından söz alan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ise şunları söyledi:

“Öncelikle Barış Pınarı Harekatı’nda kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine de sabırlar diliyorum. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum. 7 aylık sürede görevi devraldığımızda yarım kalan işleri tamamlıyoruz ve yeni dönemde gerçekleştireceğimiz projelerin de altyapı çalışmalarını sürdürüyoruz. Yılbaşına kadar da çöp konteynırı koyulmayan çöp hizmeti almayan mahallemiz kalmayacak. Üç ekip kurarak beton yol hizmetlerini de en kısa zamanda tamamlayacağız. Tekstilkent ve Organize Sanayi Bölgesi’nin yapımı ile ilgili adımlarımızı da net şekilde attık ve en kısa zamanda bunlarla alakalı müjdeli haberleri de sizlerle paylaşacağız. Kanalizasyon arıtma tesisisin hayata geçirilmesi ile ilgili ihalesini de gerçekleştirdik, Ocak ayı gibi inşaatına da başlanacak.”

ÇARŞAMBA SAHİPSİZ DEĞİLDİR

Biyokütle Enerji Santrali konusuna da değinen Doğan, “Son iki üç aydır da devletin ilgili tüm kurumların ak dediği, ancak bazı dedikoducu ve iftiracı kişilerin karalama politikası ile insanlarımızın aklını bulandırmaya çalışıyorlar. Çarşambalılar her zaman sağduyulu olmuşlardır. Bu yalan, dedikodu operasyonunun öncülüğünü çekenlerin bu memlekete hangi hayırları dokunmuştur! Bu milletin hangi derdiyle dertlenmiş, hangi sevincine ortak olmuşlardır? Çarşambalılar devletin kurumlarına güvendiği ve inandığı için şahsıma, belediye meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, STK başkanlarımıza, milletvekillerimize hatta Cumhurbaşkanımıza saygısızca dil uzatmaktadırlar. Bu şehre olan sevgimizi hiç kimseye tartıştırtmayız. Bu şehrin korunacak bir menfaati varsa canımız pahasına toplanmaya da çekinmeyiz. Bizi de yedi ceddimizi de karakterimizi de bu şehrin temiz yürekli insanlar çok iyi bilmektedir. Alınacak ne tedbir varsa gerekli ilgili kurumlar alacaktır. Çarşamba Belediye Başkanı da, İlçe Başkanı da, İl Başkanı da, Milletvekili de, muhtarları da buradadır ve Çarşamba sahipsiz değildir. Çarşamba’nın daha güzel günleri görmesi için, geleceğimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ın ardından söz alan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, “Ülke genelinde barışı sağlamak için büyük bir gayretle çalışıyoruz. Bu nedenle de Barış Pınarı Harekatı gerçekleştirildi. Bunda da başarılı olduk. Biz hizmet etmek isterken bizleri de karalamak isteyenler var. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi; ‘Türkiye kazanacaksa biz kaybedelim’. Biz birlik olalım, dirlik ve düzen zaten olur. Türkiye enerji konusunda dışardan aldığı enerjiye çok büyük paralar ödüyor. Bunun için de yenilenebilir enerjiye yönelmemiz gerekiyor. Yurt dışında alternatif enerji kaynakları yüzde 30-35’lerde iken biz daha yüzde 7-8’lerdeyiz. Alternatif enerji kaynaklarını her türlü denetim mekanizmalarını işleterek yürütmek durumundayız. Samsun kazansın biz kaybedelim, Çarşamba kazansın biz kaybedelim önemli değil” dedi.

Programa AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden, oda başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Toplantı konuşmaların ardından soru cevap kısmı sonrasında sona erdi.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE – Ahmet Naci KILAVUZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ