HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Çarşamba Kültür ve Yardımlaşma Derneği Üyeleri Buluştu

Çarşamba Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Arif Sır ve dernek üyeleri tanışma toplantısında bir araya geldi.

Derneğin en kısa sürede faaliyete geçirileceğini dile getiren Çarşamba Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Arif Sır, “1990 yılında İstanbul’da Çarşambalılar Derneği’nin kurucu başkanlığını yaptım. İstanbul’da yaşayan Çarşambalı hemşehrilerimizle güzel etkinliklerde buluştuk. Çarşambamızda da böyle bir dernek kurmaya karar verdik ve arkadaşlarımızla gerekli istişarelerimizi yaptık. Bunun sonucunda da Çarşamba Kültür ve Yardımlaşma Derneği adı altında derneğimizi kurmaya karar verdik. Bugün de üyelerimizin birbiri ile tanışması için bir toplantı organize ettik. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Dernek olarak gerçekleştirmek istedikleri faaliyetler ile alakalı olarak da üyelere kısaca bilgi veren Sır sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bizler dernek olarak faaliyetlerimize başladığımızı gençlerimize kültürel ve sanatsal faaliyetler vermek istiyoruz. Bunun için de fiziki şartları yeterli bir dernek binası kuracağız. Derneğimiz adına geceler düzenleyerek dayanışmayı ve birlikteliği artırmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra Çarşamba ilçemizde ihtiyaç sahibi hemşehrilerimiz var. Bu hemşehrilerimize de iş insanlarımızla organize bir şekilde yardımlar yapmak istiyoruz. Bizler bu işi gönülden yapıyoruz ve hiçbir maddi beklentimiz yok, bizim tek beklentimiz insanların hayır duasını almak. İnşallah en kısa sürede de hem üye sayımızı artıracağız hem de faaliyetlerimize başlayacağız.”

Sır’ın konuşmasının ardından dernek üyeleri kendilerini tanıttıktan sonra toplantı üyeler arası sohbet ile sona erdi.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ