[url=https://hizliresim.com/kI8VUn][img]https://i.hizliresim.com/kI8VUn.gif[/img][/url]
[url=https://hizliresim.com/kI8VUn][img]https://i.hizliresim.com/kI8VUn.gif[/img][/url]
HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

ÇARŞAMBA DENEYİM DEDİ

admin

admin

Yerel seçimler sona erdi ve birçok yerde bir önceki seçime göre farklılıklar oldu. Yüzde yirmi beşin üstünde oy alamayan CHP seçimin galibi oldu.

Ülke genelinde birçok yerde olan farklılık Çarşamba’da da kendisini gösterdi. Bağımsız aday olan Dündar seçimi net bir sonuçla kazandı. Genelde AKP’nin rahat bir şekilde kazandığı Çarşamba’da bu seçimde partiye değil isme oy verildi. Peki AKP nasıl oldu da Çarşamba’da kaybetti? En büyük etken Türkiye genelinde kendisini gösteren alternatif arayışıydı. CHP’ye oy vermek istemeyen seçmen alternatifi Dündar’da buldu. Deneyim sahibi olan,  tanınan isim Dündar bir adım öne çıktı.

Dündar’ın deneyimli olması, alternatif arayışları tek sebep değildi. Dündar diğer adaylara göre iyi stratejiler izledi. Yeniden Refah’tan aday olacağı söylentileri çıkmıştı. Dündar her hangi bir partiye bağlı kalmadan “bağımsız” kavramıyla kampanya yürüterek herkesin adayı olduğunu hissettirdi. Daha önceden belli bir kesimin adayı iken bu sefer herkesin adayı oldu. Sokakta daha çok göründü, sahada daha çok vardı. Ender Gür ise parti üzerinden kampanya yürüttü. Çarşamba halkına yabancı geldi. Çarşamba halkı daha önce bildiği icraat gördüğü kişiyi tercih etti.

Özetle Çarşamba bildiği, gördüğü kişiyi seçti. Bu sefer kısmen partiye değil ismi seçme kararı aldı. Artık Çarşamba bağımsız. Bağımsız Çarşamba nasıl olacak hep birlikte göreceğiz. Her zaman dediğimiz gibi ne olursa olsun Çarşamba için ülke için en iyisi olsun.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ