HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

BU ALANDA İŞSİZ KALMIYORSUNUZ Çarşamba’da ilk olacak

Tamamı kız öğrencilerden oluşan lisede meslek tanıtımı yapan Güzellik Uzmanı Çiğdem Tat, Saç Bakımı ve Güzellik Uzmanlığı alanında, kendilerini yetiştiren kişilerin işsiz kalmayacağını, çünkü hem talep hem eleman eksikliği olduğunu söyledi.

Samsun’un Çarşamba İlçesinde Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine okulda açılması planlanan Güzellik ve Saç Bakımı Uzmanlığı Bölümü için Güzellik Uzmanı Çiğdem Tat tarafından meslek tanıtımı yapıldı. Programda konuşan Uzman Çiğdem Tat, bu alanda kendini yetiştiren kişilerin  işsiz kalmayacağını çünkü hem talep hem eleman eksikliği olduğunu söyledi.

İki ayrı oturumda, okulun konferans salonunda gerçekleşen meslek tanımına; müdür yardımcıları ve öğretmenler ile  9. sınıf öğrencileri ağırlıklı olmak üzere tüm sınıflardan öğrenciler katıldı. 

NESİL SÜRDÜKÇE MESLEK VAR OLACAK

Katılımcılara seslenen Güzellik Uzmanı Çiğdem Tat, öncelikle; Birçok eski bilinen temel mesleklerde bir değişiklik söz konusu olmasa bile; teknolojinin gelişimi, yaşam standartlarının yükselmesi, ortalama insan ömrünün uzaması, zamanla yeni gereksinmelerin ve gereklerin ortaya çıkması, yeni mesleklerin doğmasına ve  oluşmasına neden olurken, tarih boyunca kadınlarda bakım her zaman sürmekle birlikte gelişen teknolojiyle beraber güzellikte yeni gelişmelerde ortaya çıktı. Ve bilin ki kadın nesli sürdükçe bu meslekte var olacak” dedi.

DESTEKÇİNİZ

“Değerli arkadaşlar öncelikle okulunuzda açılması planlanan bu bölüm için meslek tanıtımında sizlerle bir araya gelmemizi sağlayan müdüre hanıma ve idarecilere teşekkür ediyoruz” diyen Güzellik Uzmanı Tat, “bizim mesleğin eğitimi; Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Meslek Liseleri, Halk Eğitimi Merkezleri, Olgunlaşma Enstitüleri ile Akşam Sanat Okullarında verilirken eğer bu okulumuzda açıldığı takdirde Çarşambamızda ilk olacak, buradan bölümün üniversite alanına da gitmeniz kolay olacak ve bizlerde her zaman desteğimizi sizlere vereceğiz” dedi.   

DOKUNUŞLARINIZ GÜZELLİĞE KATKI SAĞLAR

Meslekte ki en önemli kuralın sağlam bir teknik bilgiye sahip olmakla birlikte hijyen kuralları olduğunun da altını çizen Çiğdem Tat, öğrencilere,”ayrıca fizyoloji ve anatomi bilgilerine de hakim olunması gerekir. Uygulamalarda bol pratik yapılarak tecrübe kazanılır. İş disiplinine sahip mesleği sevgiyle icra etmeniz gerekir. Sizin dokunuşlarınız güzelliğe katkı sağlar. Dürüst ve kendisini sürekli geliştiren bir yapıya sahip olmalısınız. Doğru cihazlar ve doğru ürünleri kullanarak bunların içeriklerine de hakim olmalısınız” önerilerinde bulundu.

Tat son olarak sözlerini şöyle sürdürdü:

İŞSİZ KALMAZSINIZ

“Şehrimizde ve ülkemizde değil  dünyanın her yerinde size iş olanağı var. Bunu abartısız söylüyorum. Bizzat yurt dışı tecrübelerimizi de göz önünde bulundurarak size bu meslekte işsiz kalmayacağınızı ifade ediyorum. Nerelerde is bulabiliriz diye kendinize sorabilirisiniz. Her türlü güzellik salonunda, otellerde, gemilerde hatta kozmetik satış ürünleri satışında size iş olanakları var. sağlık polikliniklerinde dermatologlar ve cilt uzmanları arıyorlar. Bölümü bitirdiğinizde direk iş yeri açma ruhsatına sahip oluyorsunuz. Ama açmayın önce tecrübe kazanın.  Dünyada rağbet gören ilk beşte ki meslek sahibi olacaksınız.  

                                                                                                                                                                                            Ahmet Naci KILAVUZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ