HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Bedri Yaşar’dan Çarşamba Ziraat Odası’na Ziyaret

İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Çarşamba Ziraat Odası’nı ziyaret etti.

Ziyarette konuşma yapan İyi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, “Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Samsun’a geldim ve Çarşamba’da da ziyaretlerde bulunuyorum. Çarşamba’nın Eğercili Mahallesi’ne yapılacak olan Biyokütle Enerji Santrali ile alakalı olarak vatandaşın bir tepkisi olduğunu biliyorum. Konuyu bizlerde takip ediyoruz. Bizler enerjiye karşı olan insanlar değiliz, ancak Türkiye’nin en verimli ovalarından biri olan Çarşamba Ovası’nın ortasına yapılmasına karşıyız. Bu santral verimli olmayan topraklara kurulabilir, biz bunu savunuyoruz. Sonuç olarak bu santralin hammaddesi taşınabilir hammadde olduğu için firma hammaddeyi taşıma yoluyla santrale taşıyabilir. Bu topraklarda santral kurarak bu verimli toprakları heba etmememiz gerekiyor. Bizim geleceğimizi düşünerek, gençlerimizi düşünerek, bu verimli toprakları düşünerek bu şehre ihanet etmememiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yaşar’ın ardından söz alan Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

“Santral konusunda en baştan beri söylediğim gibi 20 Eylül’de konuyu öğrendikten sonra 25 Eylül’de başlayan Tarım Fuarı’ndan sonra 2 Ekim’de meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Oda başkanı arkadaşlarım konuyu öğrendikleri gün açıklama yaptı, ben ise onlara konuyu araştırmamız gerektiğini söyledim ve araştırma ile ilgili çalışmalarımıza başladık. Biz daha sonra Çarşamba günü muhtarlarımızla bir toplantı gerçekleştirdik ancak toplantıya 30 muhtar katıldı. Biz de santralin yerine karşıyız.”

Ziyarette İyi Parti Çarşamba İlçe Başkanı Turhan Yazıcı da hazır bulundu.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ