HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

BAYRAMI, “KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT” KURALLARIYLA YAŞAYALIM !

Çarşamba Kaymakamı Doç Dr. Şükrü Yıldırım, Kurban Bayramını kutlayarak, “salgının geçmediğini tüm vatandaşların bu çerçevede bayramı yaşaması gerektiğinin özellikle altını çizdi.

Çarşamba Kaymakamı Doç Dr. Şükrü Yıldırım, COVİD-19 Salgının geçmediğini yeniden hatırlatarak Kurban Bayramı’nın “Kontrollü Sosyal Hayat” kurallarına uyarak yaşanması gerektiğini söyleyerek,  Çarşamba ilçe halkının, ülkelimizin ve tün İslam Aleminin bayramını kutluyor;  bizlere barış, huzur ve güzel günler getirmesini diliyorum” dedi.

Bugünlerin, “bizlerde  birlik ve  beraberlik ile  kardeşlik duygularının pekiştiği anlar olduğunu” vurgulayan Çarşamba Kaymakamı Doç Dr. Şükrü Yıldırım” bu dini bayramlarımızda büyüklere saygı küçüklere sevgi gösterir onların günlerini kutlarız” dedi.  

Kurban Bayramı’nın ayrıca amacı gereği komşu hakkını da gündeme getirdiğini ifade eden Kaymakam Yıldırım,  “tabii ki var olan  PANDEMİ süreci yaşanırken  geleneksel bayramlaşmayı unutarak kurallara uyacağız.  Yakın temastan uzak durarak kurallara uyarak hijyene dikkat ederek, maske takarak, mesafeyi koruyarak bayram sürecini yaşayacağız.  Unutmamalıyız ki hastalık geçmedi. Bizler “Kontrollü Sosyal Hayata”  geçtik. Ama bu kesinlikle tedbirleri bırakma anlamına gelmiyor. Değerli hemşerilerim, güzel günleri hastalık bulaştırarak kötü günlere çevirmeyelim. Sağlımızı hep beraber koruyalım” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Yıldırım sözlerini,  “Çarşamba ilçe halkının, ülkelimizin ve tün İslam Aleminin bayramını kutluyor;  bizlere barış, huzur ve güzel günler getirmesini diliyorum” diyerek tamamladı. 

                                                                                                 Ahmet Naci KILAVUZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ