[url=https://hizliresim.com/kI8VUn][img]https://i.hizliresim.com/kI8VUn.gif[/img][/url]
[url=https://hizliresim.com/kI8VUn][img]https://i.hizliresim.com/kI8VUn.gif[/img][/url]
HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

“Ayvacıklı Çiftçilerimiz Bu Sefer Vaat Değil İcraat İstiyor”

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, ilçedeki çiftçi ve muhtarlarla bir araya geldi, 14 aydır sonuçlanmayan 2B arazisi rayiç bedel fiyatları üzerinden hükümete çağrıda bulundu.

Erdal Avcı, “14 ay önce (Ocak-2023) çiftçilerimiz ve muhtarlarımızla birlikte güç birliği yaparak, 2B arazilerinin genel rayiç fiyatlarına tepki göstermiştik. Fiyatların çok yüksek olduğunu söylemiştik. Devlet büyüklerimizden dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan talepte bulunmuş, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sesimizi ulaştırmış ve talebimiz dikkate alınarak, 8 gün içinde fahiş rayiç fiyatlar iptal edilmişti” diye hatırlattı.

Ancak 8 günde iptal edilen 2B arazilerinin aradan geçen 14 ay içinde ne yazık ki halen ilgili kurum tarafından henüz yeni tespitinin yapılmadığını kaydeden Erdal Avcı, “8 günde iptal etme yetkisi olanlar, 14 aydır bir araya gelip yeni fiyatları belirlememiştir. Bizim talebimiz nettir. Devlet büyüklerimize ilettik. Ayvacık Ziraat Odası olarak her zaman gündeme taşıyoruz. Örneğin Esenyurt’ta 3,5 dönüm arsaya 122 bin lira istiyorlar. Bu revamıdır? Yüzde 50 indirim talep ettik. Gönül ister ki; atasından kalma toprağa hiç para istenmesin. Atadan dededen kalma arsaya sahip çıkan çiftçiyi ödüllendirmek lazımken, toprağı satın al diyor” diye kaydetti.

Erdal Avcı, şöyle konuştu; “31 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesinde iktidar partisinin tüm milletvekilleri, adayları sokakta Ayvacık halkından oy isterken, 2B arazileriyle ilgili konuşmuyor. Çiftçim, muhtarım siz sorun. Eğer 1 Nisan’dan önce bu sorunu çözmezsek önceki fiyatları çok ararız. Ayvacık her seçimde rekor oyla Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın yanında oldu. Çiftçi ektiği, biçtiği arsanın hakkını arasın.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ