HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Arıcılık Kursiyerlerine Sertifika Töreni

Çarşamba İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Çarşamba Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Arıcılık Kursu’nu başarıyla bitiren kursiyerlere Çarşamba Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda sertifika töreni düzenlendi.

Sertifika töreninde konuşma yapan Çarşamba Halk Eğitim Merkezi Müdürü Enver Şahin, “Halk Eğitim Merkezi hayatının her alanında olduğu gibi tarımda istihdama yönelik kurslarımızı da açıyoruz. Ocak ayı içerisinde arıcılıkla ilgili Çarşamba İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüzle işbirliği içerisinde 2 kurs açtık ve kurslarımıza kayıt yaptıran kursiyerlerimizden 84’ü başarılı olarak sertifika almaya hak kazandı. Ben tüm kursiyerlerimize bundan sonra yapacakları çalışmalarda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Şahin’in ardından söz alan Çarşamba İlçe Tarım ve Orman Müdürü Osman Akman ise şunları söyledi:

“Arıcılık kursu bizim hayata geçirmek istediğimiz bir projenin ilk adımı ve hayata geçirmek istediğimiz projede Çarşamba’da üretilen balı markalaştırarak önce ülkemize ardından tüm dünyaya tanıtmayı istiyoruz. Kestane balını inşallah tüm dünyaya tanıtacağız. Bu kursumuzda bizlere destek olan Çarşamba Kaymakamlığımıza, Çarşamba Belediyemize, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüze, Çarşamba Ziraat Odamıza, Arıcılık Birliğimize ve bizimle bu kursta işbirliğinde hareket eden Çarşamba Halk Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.”

Arıcılığın gelişmesi için ellerinden gelen yardımı yapacaklarını dile getiren Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, “İlçe Müdürlüğümüz, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile güzel bir kurs açtı. Bal üretimi ve tüketimi ülkemizde önemli bir yer kaplıyor. Türkiye bal üretiminde dünyada ikinci konumda bulunuyor. Arıcılığı geliştirmek adına İl Müdürlüğü olarak biz de üzerimize düzen ve elimizden gelen her yardımı yapmaya hazırız” diye konuştu.

Son olarak söz alan Çarşamba Kaymakamı Doç.Dr. Şükrü Yıldırım ise tarımda bilinçsiz ilaçlamanın doğadaki tüm canlılara zarar verdiğini dile getirerek üreticilerin ilaçlama konusunda yardım almasını ve bilinçsiz ilaçlamanın önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmaların ardından kursu başarı ile bitirerek sertifika almaya hak kazananlara protokol üyelerince sertifikaları verildi.

Sertifika törenine Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Çarşamba İlçe Tarım ve Orman Müdürü Osman Akman ve Çarşamba Halk Eğitim Merkezi Müdürü Enver Şahin’in yanı sıra Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Turgay Begen, Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, kamu kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ