HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Akçaykaracalı Mahallesi’ne 3 Kilometre Beton Yol

Terme’nin Akçaykaracalı Mahallesi’ne yapılacak 3 kilometre beton yolun çalışması başladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Terme’nin Akçaykaracalı Mahallesi’ne yapılacak olan 3 kilometrelik beton yolun çalışması başlarken, konu ile ilgili açıklama yapan Akçaykaracalı Mahallesi Muhtarı Musa Şen, “Mahallemizin yolları çok kötü durumdaydı ve yolun yapılması için sürekli Büyükşehir Belediyesi’ne gittim. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Demir, Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Terme Sorumlusu Nurten Hanım yol ihtiyacımızı karşılamak adına çalışma başlattı. Bu nedenle kendilerine Akçaykaracalı Mahallesi adına çok teşekkür ediyorum. Muhtarlık yaptığım görev süresi boyunca Nurten Hanım, selde olsun, kar yağınca olsun, yol sorunumuzda olsun ne zaman yardıma ihtiyaç duysak her zaman yanımızda oldu, bizde Akçaykaracalı Mahallesi olarak hükümetiniz, belediyemiz verdiği sözleri tuttuğu için bizde her zaman onların yanındayız” diye konuştu.

Yaşanan sel felaketine de değinen Şen, “24 Ağustos’ta Terme ilçesi olarak büyük bir afet yaşadık ve bizleri sevindiren konu can kaybı yaşanmaması, üreticimizin maddi kaybı oldu ve bununla alakalı da devletimiz üreticimizin maddi kaybıyla alakalı gerekli çalışmaları gerçekleştirdi. O afette 2 köprü, 5 menfezimiz kullanılamaz hale geldi. Ancak 24 saat içinde hemen müdahale edilerek hayat normale döndürüldü. Akçaykaracalı Mahallesi Muhtarı olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin muhtarı olarak kendilerine teşekkür ediyorum. Biz Akçaykaracalı Mahallesi olarak devletçiyiz, milliyetçiyiz, cumhuriyetçiyiz ve devletimizin, hükümetimizin her zaman yanındayız ve kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Akçaykaracalı Mahallesi’ne dolmuş hattı verilmesine değinen Akçaykaracalı Mahallesi Muhtarı Musa Şen, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Mahallemize dolmuş hattı verildi ve 8 dolmuş durağı yerleştirildi. Bununla alakalı olarak da Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanı Veysel Bey’e de ayrıca teşekkür ediyorum.”

Haber: Yaşar KARAMAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ