HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

AK Partili Eski İl Başkan Yardımcısı da Santrale ‘Hayır’ Dedi!

AK Parti İl Gençlik Kolları eski başkan yardımcısı ve AK Parti Çarşamba İlçe eski başkan adayı Hakan Toraman, Eğercili Mahallesi’ne kurulması planlanan Biyokütle Enerji Santrali’ne sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla karşı olduğunu söyledi.

Kurulmak istenen santralin Çarşamba’ya zarar vereceğini söyleyen Hakan Toraman sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Belli dönem siyaset yapmakla birlikte ticari ve tarımsal iş faaliyetlerinde bulunmaktayım. Kurulmak istenen santralin şehrimize vereceği zararı az çok her duyarlı insanın araştırdığı kanaatindeyim. Ülkemizin en önemli ovalarından biri olan Çarşamba ovamıza hangi hakla bu santralin yapılmak istenmesine hayretle ve şaşkınlıkla takip etmekteyim. Vatandaş olarak, esnaf olarak, siyasi olarak, idareci olarak, yönetici olarak bu tür durumlarda susmamak gerekir, yetkili mercilerin çıkıp halka açıklama yapması gerekmektedir. Şayet belli sözler belli vaatler alarak susmayı tercih edenler, elbet günü gelir bunun hesabını verirler. Hiçbir siyasi parti gözetmeksizin; insan sağlığına, tarıma, her tür canlıya zararı dokunan olaylarda herkesin şehrinin hakkını araması gerekir. Çarşamba ovamızı, belli başlı kişilerin iki dudağı arasına bırakmamamız gerekiyor, bu durumlar ilerleyen dönemlerde kötülükler doğuracaktır. Kim olursa olsun kendi menfaat ve çıkarları için bu güzelim ovamızı; kimselere peşkeş çekemez, kimselere yediremez, unutmamalılar ki; onları bu makamlara halk getirmiştir elbet indirmesini de bilir. Burada siyaset değil, ‘memleket’ mücadelesi var. Şahsım adına şehrime zararı dokunacağını araştırmam sonucunda düşündüğüm hiçbir durum için susmadım, susmamda susturulamam da! Sonuç olarak göz göre göre “susmuyorum”. Çarşamba Biyokütle Santrali’ne bende “hayır” diyorum.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ