HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Adalet Partisi Çarşamba İlçe Başkanlığı Açıldı

Adalet Partisi Çarşamba İlçe Başkanlığı’nın açılışı Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz’ün de katılımıyla Orta Mahalle Hacı İsmail Gündoğdu Sokak’ta gerçekleştirildi.

Adalet Partisi Çarşamba İlçe Başkanlığı’nın açılışı için Çarşamba’ya gelen Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, açılış öncesinde bir konuşma gerçekleştirerek, “Ben Çarşambalıyım ve aranızda tanıdığım baba dostlarım da var. Devletin kodlarını bozan 80 darbesi sonrası tahribatın arttığı çok ciddi bir sürece geldik. Bizler Demokrat Parti’nin, Adalet Partisi’nin dededen, babadan gelen evlatlarıyız. Biz devlet nedir, devlet umuru nedir bilen insanlarız. Ticareti de biliriz, bürokrasiyi de biliriz. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin mensupları da bizim insanlarımız ve bizim insanlarla derdimiz yok. Beş yıldızlı insanları vardır ancak tek yıldızlık bir örgütleri var. Devletin kodlarıyla oynayan, bürokrasinin çalışma azmini kıran, işi bilmediği için ayakların baş, başların ayak olduğu düzeni kuran, Türkiye’nin acemilikle yönetildiği bir süreç geçirdik ne yazık ki! Biz şahıslar üzerinden siyaset yapmıyoruz, bizi şahıslar ilgilendirmiyor. Biz sistem üzerinden siyaset yapıyoruz.

Bizler rahmetli Süleyman Demirel’in gençlik kollarını, babalarımız da Süleyman Demirel’in ahvadıydı. Biz köylünün, esnafın, çiftçinin partisiydik ve öyle olmaya da devam ediyoruz. Sanayinin temeli köylüydü, ancak şimdi çiftçilerimiz topraklarını bırakıp büyükşehirlere göç ediyor. Para kaybedilebilir, ancak Türkiye onurunu kaybetti. Yavaş yavaş bu partinin taşlarını yeniden Türkiye’ye döşemeye başladık. Şu anda 68 ilimizde teşkilatlanmalarımızı da tamamladık. Allah razı olsun Havva kardeşimizden; ‘Hocam Çarşamba’da da ben bu işi yaparım’ dedi ve bugün Çarşamba ilçe binamızı açmaya geldik” şeklinde konuştu.

2002 SENESİNDE İKTİDARA FETTULLAH GÜLEN GELDİ

Adnan Menderes’in kurduğu Süleyman Demirel’in tesis ettiği bir gelenek vardı diyen Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Süleyman Demirel Cumhurbaşkanlığı’ndan gidince birileri geldi Türkiye’yi yeniden tanzim etti. Ta ki 2002 senesine kadar altyapısı kuruldu. Aslında 2002 senesinde iktidara Fettullah Gülen geldi, bir grup milli görüşçü de bunun içine sızdı. Yani AKP’ye Fettullah Gülen sızmadı. Milli Görüşçülerden bazıları o dönemde ‘Biz Milli Görüş gömleğini çıkardık’ dedi ve Fettullah Gülen’in kuyruğuna takıldı. Milli Görüş nedir Allah’ın yolundan gitmektir. Sen o gömleği çıkarınca Allah’ın yolunu terk etmiş olmadın mı? Biz bu topraklarda Cüz okuyarak büyüdük. Mekke’ye bir gün gitmemiş, Kabe’yi tavaf etmemiş adam şu anda Amerika’da oturuyor. Tayyip Erdoğan bunun peşine takıldı. Birbirlerini görmezden geldiler ta ki menfaat kavgası başlayana kadar! Bütün hırsızlıklar, ayakkabı kutuları ortaya dökülmedi mi? Bunu hepimiz gördük.”

700 MİLYAR DOLAR NEREDE?

18 sene içinde ülkeye 700 milyar doların üzerinde bir para girdiğini söyleyen Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, “2002 senesinde treni yola çıkardılar. O zaman 112 milyar dolar borcumuz vardı. 112 milyar dolara millet çok diyordu, şimdi ipin ucu kaçtı o borç 500 milyar doların çok üstünde. Artık TÜİK falan çalışmıyor. Doğru Yol Partisi iktidara geldiğinde hortum deniyordu, hortuma kızan bir millettik, şimdi kanalizasyon şebekesi döşediler. 18 senede bu ülkeye 700 milyar doların üzerinde para girdi. 700 milyar dolar parayla 220 tane köprü, 200 tane baraj, 80 bin tane de küçük orta ölçekli fabrika yaparsınız. Peki bu para nerede? Bize ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ diye öğrettiler, bunlar ‘Söz konusu rantsa gerisi teferruattır’ı öğrettiler” diye konuştu.

18 SENEDE 50 BİNİN ÜZERİNDE AİLE BOŞANMIŞ

Şu anda Türkiye’de en çok aile ve icra mahkemelerinin iş gördüğünü dile getiren Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“TÜİK verilerine göre 18 senede Türkiye’de 50 binin üzerinde aile boşanmış, bu Türkiye’nin çekirdek aile yapısının dağıldığı anlamına geliyor. Ülkede en fazla aile ve icra mahkemeleri iş görüyor. Anne-baba ayrılıyor, çocuklar ortada kalıyor. İntihar vakaları arttı ve artık toplu intihar vakaları başladı. Biz bu hale gelecek bir millet miydik? Şu anda Türkiye’de 48 milyon kişi yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Nerede sosyal adalet? Bu işin sağcılıkla solculukla alakası yok, bu işin hırsızlıkla, vicdansızlıkla alakası var. Bu ülkede bizim zamanımızda vicdan vardı. Saray yaptın, yaptırdığın saray zaten kaçak saray! Ve bu sarayın aylık 16 milyon lira gideri var. Bu parayı nereden karşılıyorsun? Bu ülkede çöpten yiyecek toplayan insanlar varken, siz sarayınıza ayda 16 milyon lira harcayamazsınız. Rahmetli Süleyman Demirel’in bir lafı vardır; ‘Tencere tava iki dakikada hükümet düşürür’. Şu anda Türkiye’nin durumu iyi değil. Bunun için artık bu düzene dur denmesi gerekiyor.”

Konuşmanın ardından Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz’e Çarşamba yumurta topuk ayakkabısı ile sekiz köşe kasket hediye edildi.

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, Adalet Partisi Çarşamba İlçe Başkanı Havva Öztürk açılış kurdelesini keserek Adalet Partisi Çarşamba İlçe Binası’nın açılışını gerçekleştirdi.

Haber: M.Emin COŞKUNDERE / Yaşar KARAMAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ