HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Zabıta 9 Ayda 6 Bin 649 Olaya Müdahale Etti

Samsun Büyükşehir Belediyesi kentte düzeni sağlamak ve toplum sağlığını korumak için 206 personel ve 51 araç filosu ile hizmet veren Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri ile yılın ilk 9 ayında çok sayıda başarılı çalışmaya imza attı. 7/24 esasına göre çalışmalarını sürdüren zabıta ekipleri, geçen bu süre zarfında 3 bin 153 denetim, 275 dilenci vakası ve Çözüm Merkezi hattına gelen 3 bin 221 ihbar olmak üzere toplam 6 bin 649 olaya müdahale ederek büyük başarı sağladı.

Ekipler ayrıca 148 cezai işlem tutanağı ve dilenciler üzerinden çıkan toplam 23 bin 24 TL’ye el koyarak kamuya aktardı. Yıl içerisinde 174 Cimer, mail ve dilekçeye de cevap verdi. Ayrıca çalışma ruhsatı olmadan faaliyet gösteren 14 işyeri tespit edilerek ilçe belediyelerine bildirildi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin şehir halkının huzuru ve mutluluğu için 7/24 özveriyle görev yaptığını söyledi. Vatandaşın huzuru ve kamu düzeni için gece gündüz görev yapan zabıta ekiplerinin asli görevlerinin yanı sıra olumsuz her türlü olayda, zorda kalan vatandaşların da yardımına koştuğunu hatırlatan Başkan Demir, yaz-kış demeden Samsun halkına hizmet eden zabıtanın her zaman hazır olduğunu ifade etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ