HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

“Sezgin Gümüş Kaybetmedi Samsunlular Kaybetti, Santralciler Kazandı”

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, SAMKON Genel Başkanlığı’na seçilen Kaya Aşçı’ya seslenerek, “Sayın Genel Başkan Samsunlu ise onu da zehir santralini protesto etmeye davet ediyoruz” diye konuştular.

Dün gerçekleştirilen Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) Genel Kurulu’nda Sezgin Gümüş ve Kaya Aşçı başkan adayı olarak yarıştığı genel kurulda SAMKON Genel Başkanlığı’na seçilirken Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün’den Aşçı’ya santrale karşı olması gerektiğine dair davet geldi.

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Avcı ve Terme Ziraat Odası Başkanı Ergün konu ile ilgili açıklama yaparak, “Zehir santralini savunanlar kazandı. SAMKON’un yapmış olduğu genel kurulda Samsunluları savunan Kavak’taki Şahin Dağları’nı savunan Sezgin Gümüş değil tam tersine Samsun’un ciğerlerine zehir üfleyenler ve onları destekleyenler kazandı. Sermayenin yanında olanlar kazandık zannetse de her zaman olduğu gibi yine kaybeden Samsunlular oldu. Konfederasyona yeni üye yapılan 7 federasyon, 6 ay sonra oy kullanması gerekirken Samsunlular arasında birlik ve beraberliği sağlamak adına bu kongrede oy kullanmalarına müsaade ederek Sezgin Gümüş, birleştiriciliğini ortaya koymuş, ama nüfus kağıdında Samsunlu yazanlar Londra’da yaşayan zehir santralinin sahibi Oltan Köleoğlu Enerji’nin yanında oldular. Ömründe bir tek hikaye kitabı bile okumamış olan, zehir santralini savunan SAMKON’un sözde yeni genel başkanına çağrımızdır; eğer zerre kadar Samsunluluk hassasiyetin var ise Sezgin Gümüş başkan gibi seni zehir santralini protesto etmeye davet ediyoruz. Bu davetimize icabet etmediğin takdirde Samsunluların Konfederasyon Başkanı değil, ancak sermayenin başkanı olabilirsin” dediler.

Haber: Yaşar KARAMAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ