[url=https://hizliresim.com/kI8VUn][img]https://i.hizliresim.com/kI8VUn.gif[/img][/url]
[url=https://hizliresim.com/kI8VUn][img]https://i.hizliresim.com/kI8VUn.gif[/img][/url]
HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Organize Sanayi Bölgeleri’nin Ulaşım Altyapısı Güçlendi

Şehrin ekonomisinin gelişmesi için her alanda desteğini sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi Organize Sanayi Bölgeleri’nin altyapı ihtiyaçlarının karşılanması için yürüttüğü çalışmaları aralıksız gerçekleştiriyor. Bu kapsamda kentteki Organize Sanayi Bölgeleri’nin ulaşım altyapısı beton yol uygulamalarıyla daha güçlü hale getirildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki Organize Sanayi Bölgeleri’nin (OSB) ulaşım altyapısını güçlendirmeye devam ediyor. Yol, Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, son bir buçuk yılda Vezirköprü OSB’ye bin 700 metre uzunluğunda ve 8 metre genişliğinde, Çarşamba OSB’ye bin 300 metre uzunluğunda ve 18 metre genişliğinde, ayrıca bin metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde, Havza OSB’ye ise 8 bin 700 metre uzunluğunda ve 4 metre genişliğinde yeni beton yollar yapıldı. Ayrıca, Tekkeköy’deki OSB’de 10 kilometrelik bir beton yolun yapımı tamamlandı. Bafra OSB’ye ise 625 metre uzunluğunda ve 8 metre genişliğinde beton yol eklenerek, sanayi bölgelerinin ulaşım altyapısı güçlendirildi.

Yol, Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Yeni Organize Sanayi Bölgesi için 8 kilometre uzunluğunda ve 20-50 metre genişliğindeki yolların yapımı ise devam ediyor. Yapılan yeni yollarla birlikte, OSB’lerdeki ulaşım sorunlarına hızla ve kalıcı çözüm getirildi. Böylece işletmelerin lojistik süreçlerinin ise daha sağlıklı bir şekilde yürütmeleri sağlandı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Organize Sanayi Bölgeleri’nin kentlerin ekonomileri için lokomotif noktalar olduğunu belirterek “Bölgenin merkezi olan Samsun tarımdan sanayiye, turizmden ticarete her alanda yüksek bir potansiyele sahiptir. Kentin çeşitli noktalarında yer alan aktif Organize Sanayi Bölgeleri’nde (OSB) üretim aralıksız devam ederken yeni kurulan ve kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgeleri ile birlikte Samsun üretimden gelen gücünü çok daha ileri bir seviyeye çıkarmayı hedeflemektedir. Organize Sanayi Bölgelerimiz ekonomimizin can damarları konumundadır. Bu kapsamda OSB’lerimizin her türlü ihtiyacını karşılamak bizim her zaman önceliğimizdir. Samsun’un ekonomisinin daha güçlü hale gelmesi için sanayicilerimizin ve işletmelerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ