HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

“Dayanışma Masası Kurulması Gerekiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, 17 günlük kapanma kararı ile ilgili bir açıklama yaparak, “Hemen bir dayanışma masası kurularak işinden, aşından etkilenmiş vatandaşlarımızın karnını nasıl doyurabiliriz diye olağanüstü kararlar almamız gerekiyor” dedi.

CHP Samsun İl Başkanı Türkel açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ölüm vakaları ve hasta sayıları itibariyle Türkiye dünyada 6 veya 7. sırada bulunuyor. Bunu olumlu bir karar olarak görüyorum, ancak pandeminin başladığı günden bugüne kadar geç kalmış bir karar olarak görüyoruz. Bu tam kapanmanın 19 Mayıs’a bağlanabileceğini de öngörüyorum.

Pandeminin başından beri sağlık çalışanlarımız cansiperane çalışıyorlar, ancak şu da var ki yaptıkları mesailerin ücretlerini alamıyorlar. Bu da mevcut iktidarın süreci yönetememesinden oluyor. Millet olarak maddi ve manevi bedel ödüyoruz. Şu anda Samsun’da bin 400 kahvehane esnafı iflas etti.

Bir tarafta ölüm var bir tarafta açlık var. 17 gün boyunca hizmet sektöründe çalışan inşaat işçisi, esnafı, kamyoncusu, dolmuşçusu, 17 gün kapalı kalacak esnaf ne yiyecek, ne içecek? Avrupa ülkelerinde tam kapanmalarda hükümetler vatandaşlarına maddi yardımda bulundu. Ancak bizim hükümetimizden buna ilişkin bir açıklama göremedik. Yerele baktığımızda da Büyükşehir Belediyesi’nden de herhangi bir destek paketi açıklaması duymadık. Sadece muhalefet etmek için konuşmuyoruz, ancak vatandaşa destekle ilgili hiçbir açıklama göremiyoruz. 17 gün boyunca bu vatandaş evde kalacak, biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak elimizden geldiğince kumanya yardımında bulunmaya devam edeceğiz. Şu an olağanüstü hal yaşıyoruz ve buna göre vatandaşa destek olunması gerekiyor. Buradan Sayın Valimize ve tüm siyasi paydaşlarımıza sesleniyorum; hemen bir dayanışma masası kurularak işinden, aşından etkilenmiş vatandaşlarımızın karnını nasıl doyurabiliriz diye olağanüstü kararlar almamız gerekiyor. Biz güçlü bir devletiz, dayanışma içerisinde, birlik ve beraberlik içerisinde bu sıkıntılı günleri atlatacağımıza inanıyorum. Bu millet ne badireler, ne sıkıntılar atlattı, bunu da atlatacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ