[url=https://hizliresim.com/kI8VUn][img]https://i.hizliresim.com/kI8VUn.gif[/img][/url]
HaberCarsamba.net Çarşamba haberleri, samsun haberleri, samsun çarşamba son dakika haberleri

Başkan Kılıç’tan, Yaşlı, Kimsesiz ve Engelli Vatandaşlara Evde Destek Hizmeti

Terme Belediye Başkan Ali Kılıç, ilçedeki yaşlı, kimsesiz ve engelli vatandaşlar için evde temizlik hizmeti başlatarak, kimsesizlerin ‘kimsesi’ oldu.

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçede yaşlı, kimsesiz ve engelli vatandaşlar için hayata geçirdiği evde temizlik hizmeti ile takdir topluyor.

SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI

Terme Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü aracılığıyla evlerinin temizliğini yapmakta güçlük çeken yaşlı, engelli ve kimsesiz vatandaşlar için evde temizlik hizmeti vermeye devam ediyor.

Terme Belediyesi’nin kurduğu 7 kişiden oluşan temizlik ekipleri, yaşlı, engelli ve kimsesiz vatandaşların evlerine giderek önce onların gönüllerini hoş ediyor, sonra da camlardan koltuklara, kapılardan dolaplara kadar her yeri temizleyerek vatandaşlara pırıl pırıl bir ortam sunuyor.

“BİZE DUALARI YETER!”

Başkan Ali Kılıç, projeyi “gönül belediyeciliği” anlayışıyla gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, “Yaşlılarımızın sevgisi ve duaları bizim için çok önemli. Bakıma muhtaç, kimsesiz, maddi durumu yetersiz, yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza sunduğumuz bu gibi hizmetler ile gönül kapılarını aralıyoruz. Tüm hizmetlerimizde olduğu gibi bu hizmetimizde de tek arzumuz yüzlerin gülmesi. Yaptığımız hizmetlerin sonrasında gülen yüzleri görmek bizim çalışma azmimizin artma sebebidir” dedi.

“Hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın, belediyenmizin Sosyal ve Kültür İşleri Müdürlüğü’ne başvurmaları yeterli” diyen Başkan Kılıç, “Amacımız, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmak ve daha iyi bir yaşam sunmaktır” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ